Wielka gwiazda muzyki chce rozmawiać z papieżem. Wcześniej kpiła z symboli religijnych

Madonna wielokrotnie wykorzystywała symbole religijne na występach i w teledyskach. Fot. Wikipedia
Madonna wielokrotnie wykorzystywała symbole religijne na występach i w teledyskach. Fot. Wikipedia
Madonna, która jak sama przyznaje, była trzy razy ekskomunikowana i wielokrotnie prowokowała katolików w czasie koncertów, teraz chce spotkać się z papieżem, by omówić "ważne sprawy". Ikona muzyki pop deklaruje, że jest przecież "dobrą katoliczką".

Stosunki Madonny z Watykanem

Stosunki Madonny z Watykanem od lat 90. są niezwykle napięte. Piosenkarka zapracowała sobie nie tylko na wykluczenie ze wspólnoty wiernych, ale też zakaz wjazdu do Watykanu. Kiedyś była nawet wrogiem publicznym numer jeden we Włoszech, a katolicy wespół z duchownymi odradzali kupowanie biletów na koncerty Madonny. 

Największe kontrowersje wzbudził jej występ z 2006 roku na stadionie w Rzymie. Madonna zaśpiewała piosenkę "Live To Tell", leżąc na krzyżu wypełnionym tysiącami kryształów. Był to występ w ramach promocji albumu "Confessions On A Dancefloor". Prowokację Madonny skrytykowały wspólnie środowiska katolików, żydów i muzułmanów. Madonna zasłynęła też symulacją masturbacji, wykonując na scenie utwór "Like a Virgin". 

Teraz gwiazda muzyki pop chciałaby osobiście porozmawiać z papieżem. Franciszek ostatnio wzbudza ogromne kontrowersje, wypowiadając się w wywiadach na temat wojny na Ukrainie. Wielu wiernych oburza się na prezentowane stanowisko przez ojca świętego, który unika nazywania agresora po imieniu, a nawet zastanawia się, czy "szczekanie" NATO doprowadziło do inwazji ze strony Rosjan. Nie wiadomo, czego miałaby dotyczyć dyskusja Madonny z papieżem. 

- Cześć, Franciszki! Jestem dobrą katoliczką. Przysięgam! Minęło kilkadziesiąt lat od mojej ostatniej spowiedzi. Czy można się kiedyś spotkać i porozmawiać o ważnych sprawach? Byłam ekskomunikowana trzy razy. To nie wydaje się sprawiedliwe. Z poważaniem, Madonna - napisała celebrytka, ale jak dotąd Watykan nie odpowiedział na tę osobliwą prośbę.  

Rozmowa w Salonie24 o postawie papieża Franciszka. Obejrzyj!


Zobacz: 

GW

Lubię to! Skomentuj55 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura