9 obserwujących
317 notek
1135k odsłon
3312 odsłon

Wpłacili 108 tys. zł na fundusz strajkowy nauczycieli. To pieniądze z 500 plus ich córki

Paula i Marcin Bruszewscy z córeczką Ewą, fot. Facebook
Paula i Marcin Bruszewscy z córeczką Ewą, fot. Facebook
Wykop Skomentuj135

Małżeństwo, Paula i Marcin Bruszewscy wpłacili równowartość pieniędzy, które otrzymają przez 18 lat z programu 500 plus na ich 4-miesięczną córkę na fundusz strajkowy nauczycieli. To kwota 108 tys. zł.

Zdecydowaliśmy się przeznaczyć te 108 000 zł na fundusz, ponieważ nie wyobrażamy sobie lepszej inwestycji w przyszłość naszych córek, niż wsparcie nauczycieli, od których zależy edukacja na miarę potrzeb XXI wieku - napisała Paula Bruszewska na Facebooku.

Chodzi o prowadzony przez Związek Nauczycielstwa Polskiego fundusz strajkowy w ramach Społecznego Komitetu „Wspieram Nauczycieli”.  Wszystkie wpłaty mają wspomóc strajkujących nauczycieli. Sławomir Broniarz powiedział, że na konto zbiórki wpłynęło do dzisiaj ponad 5 mln złotych.

W rozmowie z Onetem Bruszewska mówi, że 108 tys. zł to prywatne pieniądze małżeństwa. -Życie zawodowe poświęciliśmy walce o jakościową edukację w Polsce. A teraz jest taki wyjątkowy moment, że postanowiliśmy zainwestować w nauczycieli. W ten sposób chcemy im okazać nasze wsparcie. Pracujemy z nimi i przekonaliśmy się, jak potężną rolę pełnią w życiu młodych ludzi.

Paula i Marcin Bruszewcy są współwłaścicielami startupu Social Wolves zarządzającego m.in. platformą edukacyjną Zwolnienizteorii.pl. Platforma działa od 2014 r. i umożliwia młodym ludziom m.in. tworzenie własnych projektów społecznych. Za jej pośrednictwem ok. 40 tys. młodych osób zrealizowało ponad 1,5 tys. projektów społecznych, mających wpływ na życie 11 mln osób. Projektami realizowanymi w ramach tej platformy są m.in. znane z Salon24: "No Elo", "OtyDość", czy "Zawsze na czasie".

Za zrealizowane w praktyce projekty uczestnicy uzyskują międzynarodowe certyfikaty biznesowe. Przyznawane są też coroczne nagrody w kilku kategoriach, a podczas uroczystych finałów goszczą najważniejsi politycy - w kwietniu 2015 roku był ówczesny prezydent Bronisław Komorowski, rok później Mateusz Morawiecki (wtedy minister finansów i rozwoju), a w 2017 i ub.r. - minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Bruszewska przekonuje, że większą szansę na zrealizowanie mają te projekty, w których młodzież wspierana jest przez nauczycieli.

Na pytanie, czy jest przekonana do słuszności swojej decyzji odpowiedziała: - Uważam, że powszechna edukacja wysokiej jakości i Ewie, i innym zapewni szczęśliwsze życie, niż gdybym miała te pieniądze przeznaczyć wyłącznie na jej edukację.

W 2016 roku Paula i Marcin Bruszewscy znaleźli się na liście 300 najbardziej utalentowanych Europejczyków w wieku poniżej 30 lat opracowanej przez "Forbesa". Twórcy Zwolnienizteorii.pl otrzymali też nagrodę MIT Innovators Under 35, dla najlepszego społecznego innowatora w Polsce.

Wpis Pauli Bruszewskiej na Facebooku doczekał się 12 tys. reakcji, 4 tys. udostępnień i 3,5 tys. komentarzy. Część internautów gratulowała pomysłu i odwagi, część uznała ich gest za głupotę. A jakie jest Wasze zdanie?

ja
Wykop Skomentuj135
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo