11 obserwujących
418 notek
1774k odsłony
1247 odsłon

Leszek Miller zatańczył z wnuczką w "Tańcu z Gwiazdami". Politycy w popularnych show

Monika Miller i Leszek Miller w "Tańcu z Gwiazdami", fot. YouTube/Screenshot
Monika Miller i Leszek Miller w "Tańcu z Gwiazdami", fot. YouTube/Screenshot
Wykop Skomentuj66

Były premier, a obecnie europoseł Leszek Miller pojawił się w programie "Taniec z Gwiazdami". Miller zatańczył na parkiecie walca ze swoją wnuczką Moniką, która jest uczestniczką tegorocznej edycji popularnego show. To nie pierwszy raz, kiedy politycy pojawiają się w niecodziennej roli w telewizyjnym programie rozrywkowym.

Politycy tańczą

Miller zapowiadał, że nigdy dotąd nie tańczył walca angielskiego, jest w tym temacie "zielony jak wiosenna trawka", ale podjął wyzwanie, ponieważ "wnuczce się nie odmawia". Na parkiecie w programie "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami" Monika Miller i Leszek Miller zatańczyli do piosenki "Yesterday" grupy The Beatles.

- Dawno temu nosiłem tą dziewczynkę na rękach, a teraz z nią tańczę pięknego walca. Tkliwość i wzruszenie - mówił Leszek Miller po występie. Wnuczka przyznała z kolei, że "dobrze tańczyło się jej z dziadkiem". - Dziadek jest dla mnie tą osobą, która o wszystkich dba. Jest głową rodziny i autorytetem - podkreśliła.

 - Pozwólcie państwo, że powiem wam wierszyk. Nie tylko taniec tę parę połączył. Dziadek zaczął dość słabo, ale za to jak skończył - ocenił taniec Leszka Millera jeden z jurorów programu Andrzej Grabowski, który przyznał parze swój punkt. 

Zobacz fragment występu


To nie pierwszy polityk, który występował w "Tańcu z Gwiazdami". W 2007 roku uczestnikiem show był Krzysztof Bosak, wtedy rzecznik Ligi Polskich Rodzin, obecnie nowo wybrany do Sejmu poseł Konfederacji. W tamtej edycji na parkiecie pojawiła się również ówczesna posłanka Samoobrony Sandra Lewandowska. 

image
Krzysztof Bosak z taneczną partnerką Kamilą Kajak, fot. TVN.

Posłanka Samoobrony, a jednocześnie minister pracy w rządzie PiS, LPR i Samoobrony Anna Kalata zatańczyła w 12. edycji 'Tańca z Gwiazdami”. Była polityk przeszła spektakularną przemianę wizerunkową. Ze statecznej minister w garsonkach przeobraziła się w skąpo ubraną mistrzynię parkietu. Zagrała też w bollywoodzkim filmie. 

Śpiewający politycy

Z kolei pamiętny występ w programie "Szansa na Sukces" zaliczył Donald Tusk. Podczas nagrania programu w 1996 roku pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Unii Wolności. Zaśpiewał na antenie TVP 2 kolędę "Wśród nocnej ciszy". W 2012 r. nagranie opublikowano na stronie Kancelarii Premiera i od tego czasu miało 2 mln 700 tys. wyświetleń.

Inny polityk PO Jakub Rutnicki wystąpił w pierwszej edycji "Idola". W 2002 roku znalazł się wśród finałowej dziesiątki, którą stanowili: Ania Dąbrowska, Ewelina Flinta, Alicja Janosz, Tomasz Makowiecki, Paweł Nowak, Jakub Rutnicki, Małgorzata Stępień, Patrycja Wódz, Szymon Wydra i Michael Zawitkowski. Rutnicki odpadł jako pierwszy, a potem zajął się polityką. Od 2005 roku jest nieprzerwanie posłem do Sejmu, startuje z okręgu pilskiego. 

image
Jakub Rutnicki w "Idolu", fot. YouTube/screenshot


ja
Wykop Skomentuj66
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura