1 obserwujący
55 notek
43k odsłony
121 odsłon

Prezydent RP 2020 - Rafał Trzaskowski - kandydat pro futuro i "podatek Kidawy"?

Wykop Skomentuj

Polityka, Wybory

Reset ze wskazaniem na abordaż przyszłości

Przesłanka: Od prezydenta Warszawy do prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

POPiS wszedł do polityki przez wybory samorządowe - maksimus - ujawnia się w Warszawie. Partyjna kampania, już byłą, w stanie bycia i nieodbycia się wyborów. Kandydatura - Rafał Trzaskowski - wchodzi w przestrzeń publiczną z otwarciem idei "Ja prezydent" tym samym wyrównania szans dla pozostałych kandydatów. W ułożeniu kampanii partyjnej PAD posiadał przewagę, ponieważ wskazał swojego premiera - PMM. Obecnie kandydaci konkurują o kreację i przejęcie idei przyszłości. Tak już chyba będzie w tym stuleciu? Zatem tym razem idea i miara PAD2020 musiałaby być lokomotywą.

*

image

Luxtorpeda w Zakopanem, 1936

*

O co walczy Warszawa prezydentami stolicy Polski - kandydatami na Prezydenta RP? Może w tym jest klucz?

Kompetencje Prezydenta RP - https://www.prezydent.pl/prezydent/kompetencje/

*

"Podatek Kidawy"?
... Pani Małgorzata może zaproponować - w programie Rafała Trzaskowskiego podatek dla demokracji - #Mikrorachunek podatkowy (pesel), tytuł wpłaty "wyborca"... i wyborcy gromadzą kapitał - naród głosujący nim inwestuje w subwencje dla partii parlamentarnych (Sejm, Senat) i w koszt wyborów - wraz z propozycją np. podniesienia kwoty wolnej od podatku, choćby o 1% , jak kiedyś zmiana podatku VAT z 22% na 23%.

*

Poza tym nikt nie da gwarancji, że będzie wystarczająca ilość osób, które dobrowolnie zgłoszą się do komisji wyborczej liczącej głosy (Kodeks Wyborczy - art. 182 §6). Komisja - kasa - pokusa - okazja dla wirusa. To wyborcy na tym poziomie, zgłoszenia się do pracy w  komisji, zadecydują czy wybory, będące w stanie bycia, będą również w efekcie odbycia i policzenia głosów? Zatem kandydaci mogą zaryzykować ideę abordażu przyszłości - wizją, misją i strategią - medialną.

*

Internet:


Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale