Skok z Salonu
Sztuka to fizyka bez matematyki
1 obserwujący
57 notek
46k odsłon
132 odsłony

Miasto ponad chmurami - punkt podparcia

Wykop Skomentuj6

Lewitacja elektryczna

Przesłanka: Fotony w próżni poruszają się z szybkością ~ 3·10⁸ m/s.

W próżni zachodzi zmiana wektora natężenia pola elektrycznego spowodowana ruchem nośnika ładunku elektrycznego. Przemieszcza się informacja o poruszeniu, ruchu, tylko nośnika elektryczności. Inne nośniki ładunku elektrycznego doznają tej zmiany elektrycznej zależnie od wyboru układu odniesienia - między wyborem układu odniesienia będącym w spoczynku i układu odniesienia będącym w ruchu. Oddziaływanie, wpływ, ruchu elektryczności czyni ruch nośników ładunku elektrycznego opisany jako wpływ oddziaływania magnetycznego.

Oddziaływanie w bezruchu w chwili czasu t = 0:

image

Oddziaływanie w ruchu w czasie t' =  Δt, Δt = t1 - t0, t1 > t0:

image

W tym ułożeniu, aby uzyskać metodą technologii i techniki lewitację elektryczną nad powierzchnią lądu, mórz i oceanów, w napędzie lewitacyjnym musiałaby działać "siła odśrodkowa" związana z ruchem masy ciała lewitującego jako ruchu nośników ładunku elektrycznego w materii elementu napędu względem ruchu nośników ładunku elektrycznego materii Ziemi.

Bez lewitacji elektrycznej w naturze drzewa by nie rosły i ptaki nie fruwały, a człowiek nie mógłby podskoczyć, rakieta wznosić się.

Środek masy jest punktem, względem którego wiruje środek elektryczności (rozkładu nośników ładunku elektrycznego w spoczynku i w ruchu, w strukturze materii, w przestrzeni) z powodu zasady nieoznaczoności Heisenberga położenia nośników ładunku elektrycznego.

Satelita przemieszczający się na orbicie wokoło Ziemi jest w stanie ruchu lewitacji elektrycznej.

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie