Skok z Salonu
Sztuka to fizyka bez matematyki
1 obserwujący
85 notek
49k odsłon
55 odsłon

Zielone Elizjum - marsjański model osadniczy

Wykop Skomentuj

Techologie, Badania i rozwój

Alija duchowa

Przesłanka: politechnika osadnicza.

Model dwupartyjny / dwukoalicyjny w ujęciu politechniki osadniczej nowego miasta "Zielone Elizjum" w Izraelu na pustyni Negew zawarty jest w poprzedniej notce w budowie dwóch wodociągów z północy i południa Izraela, każdy po dwie rury prowadzące, oraz czterech zakładów odsalania wody morskiej.

W rozważaniach osadniczych model cywilizacyjny to połączenie agro eko techno -  rolnictwa i zaawansowanej techniki osadniczej. O takim modelu wskazuje się w opowieściach osadniczych na Marsie. W tym ułożeniu osada "Zielone Elizjum" powinna być potencjalnie najbardziej innowacyjna i wiele miast będzie zainteresowanych pozytywnymi efektami wprowadzonych rozwiązań pro futuro.

Mienie związane z ideą budowy nowego miasta (infrastruktura i obiekty wraz z wyposażeniem) i aliją duchową Żydów z Rzeczpospolitej przekazane w ramach umowy pomiędzy Polską i Izraelem, dotyczącej wymiany zrównoważonej wartości mienia wybudowanego i zainstalowanego względem mienia bezdziedzicznego wskazanego w S.447 JUST.

W tym ułożeniu alija duchowa obejmuje wiele ponad 3 mln osób kultury żydowskiej z dziejów Rzeczpospolitej, m.in., poprzez przeniesienie muzeum Polin. Zatem dzielnica Polin nowego miasta "Zielone Elizjum" byłaby zamieszkana przez historię, a do wybudowanych osiedli wprowadziliby się współcześni Żydzi.

Stąd przesłanka, że budowa nawet przez 30 lat nowej osady "Zielone Elizjum" na pustyni Negew dla 500 tys. rzeczywistych mieszkańców nie byłaby realizowana przez pokolenia osadników. W dzielnicy Polin nowego miasta w Izraelu "Zielone Elizjum" zamieszkałoby 1000 lat historii Żydów w Rzeczpospolitej.

Miasto zbudowane na transferze przeszłości z Polski ewoluujące pro futuro na pustyni Negew politechniką innowacji osadniczej do przyszłości w Izraelu.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale