Ułożenia
Sztuka to fizyka bez matematyki
3 obserwujących
99 notek
67k odsłon
350 odsłon

Fałszywa prognoza medialna wyników wyboru prezydenta USA?

Wykop Skomentuj26

Polityka, USA

Trend wyborczy

Przesłanka: bieżące dane z komisji wyborczej w trakcie liczenia głosów.

Wiadomość medialna z USA: Joe Biden wygrał wybory prezydenckie w USA.

Niektóre amerykańskie media podały w oparciu o dane z komisji wyborczych, że kandydat Demokratów Joe Biden uzyskał już tyle wystarczających głosów, że pozostałe do policzenia głosy nie zmienią już osiągniętego prowadzenia i zdobył ponad 270 głosów elektorskich potrzebnych do ostatecznego, certyfikowanego,  zwycięstwa.

Zatem mamy w tym ułożeniu przyjęcie przez niektóre media, że wyniki wskazujące na bieżący stan wyborczy, nie ulegną takiej zmianie, która zmieni ich prognozę medialną.

Poglądowo ujmując względem skali 100 punktów - kandydat A uzyskał 60 punktów, a kandydat B posiada 30 punktów i pozostało jeszcze do policzenia 10 punktów. Stąd nawet jeżeli kandydat B uzyska pozostałe 10 punktów, to będzie posiadał mniej niż już ma kandydat A. I analitycy medialni uznali na podstawie jawnych danych, że wskazany stan punktów dla kandydata A, mimo trwania liczenia pozostałych głosów, ujawniły trwały trend wyborczy w relacji do bieżącego i ostatecznego wyniku.

Opinia Republikanów o trendzie wyborczym stoi na stanowisku, że oparty jest na fałszywej prognozie medialnej. W istocie USA wydarzenie może mieć większe znaczenie z uwagi na to, że media wskazują, opiniują, trendy w innych dziedzinach, na przykład, dotyczących domeny giełdy. Jeżeli media pomyliły się w tak względnie prostym ułożeniu, jak metoda wyborcza, to może pojawić się pytanie co warte są ich prognozy ułożone wobec innych dziedzin dla inwestorów, przedsiębiorców, menażerów ekonomii?

bieżące wyniki z komisji -> trwały trend wyborczy -> na tym etapie Joe Biden już wygrał wybory

Niektóre media ogłosiły jakoby ideę - my już wiemy lepiej niż urzędujący prezydent USA Donald Trump. Niektórzy internauci nazywają to "mediokracją". Zatem, w tym ułożeniu, jeżeli niektóre media nie pomyliły się, to wzrośnie wartość ich publikacji zawierających prognozy, opinie, wskazania, trendy, w innych dziedzinach.

Kto zna się lepiej na metodzie wyborczej w USA Republikanie i ich kandydat Donald Trump czy analitycy w mediach, które poinformowały wyborców, naród amerykański i świat, o skali trendu w wynikach bieżącego policzenia głosowania w komisjach ze wskazaniem już wygrania wyborów na kandydata Demokratów Joe Bidena, chociaż jeszcze sukcesu ostatecznie niecertyfikowanego? Kto był lepszy w rozpoznaniu trendu wyborczego?

***

Aktualizacja - 07.01.2021 r.

Kongres US uznał głosowanie Kolegium Elektorów, w którym Biden uzyskał 306 głosów, a Trump 232. Zgodnie z medialną prognozą.

Wykop Skomentuj26
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale