Ułożenia
Sztuka to fizyka bez matematyki
3 obserwujących
149 notek
85k odsłon
  79   0

Globalne „gniazdko elektryczne” - paradygmat metod energetycznych

@kamilwyszkowski w @Radio_TOK_FM
@kamilwyszkowski w @Radio_TOK_FM

Polityka, Świat

Moc energetyczna w domenie ONZ

Przesłanka: globalne „gniazdko elektryczne”.

*

Ile mocy energetycznej potrzebuje globalne „gniazdko elektryczne” w domenie państw ONZ?

W tym ułożeniu, gdy w polskiej domenie energetycznej w ciągu tego samego czasu tankowane są samochody z silnikiem spalinowym, to ich czas tankowania i pobór paliwa jest rozłożony na lokalne zbiorniki z paliwem przy stacji. W przypadku samochodów elektrycznych podczas ładowania elektroenergetycznego z gniazdka e-automobile będą podłączone do tej samej krajowej sieci elektroenergetycznej co bankomaty. Metody OZE - odnawialne źródła energii wymagają metod OME - odnawialnej mocy energetycznej. Klienci odrębnie i wspólnie potrzebują mocy energetycznej.

Zatem w tej idei wobec metod OZE wymagana jest również gwarancja źródła energii w takiej ilości, jaka jest składowana w magazynach na powierzchni, w których gromadzi się zapasy ropy naftowej, węgla, gazu ziemnego. Ponadto magazyny OME nie powinny zajmować więcej miejsca w przestrzeni niż składy magazynowe bezpieczeństwa energetycznego paliwa związanego z emisją CO2.

*

Jako paliwo i źródło energii XXI wieku wskazuje się na wodór. Najlepszym zasobem wodoru jest woda. Zatem czy możliwe jest elektronowe zgazowanie wody na tlen i wodór?  Jest możliwie za pomocą metody elektrolizy - to jednak metoda zmiany struktury chemicznej substancji, zachodzące pod wpływem przyłożonego do niej zewnętrznego napięcia elektrycznego. O ile idea hydroelektronowa nie wyklucza ingerencji energetycznej w powiązaniu z innymi metodami zewnętrznymi w kontekście sprawności energetycznej układów, technologii i techniki, to jej ułożenie oparte jest bezpośrednio na elektronach swobodnych wprowadzonych do zbiornika:

image

*

W pierwszym przybliżeniu metod OZE, w ujęciu poglądowym do sprzedaży wody w sklepie, jej sprzedawcy pojawili się przed sklepem wówczas, gdy była odpowiednia pogoda dla metod OZE, a sklep tradycyjnie zapewniał gwarancje mocy dostępu do poboru, sprzedaży wody w czasie niepogody dla metod OZE. W tej idei pewnego dnia przybyli klienci, a przed sklepem nie było sprzedaży "zielonej wody" i więcej, sklep obniżył swoje koszty nie utrzymując w magazynie "czarnej wody", obniżając jej ilość w sklepie o wielkość kupionej przed sklepem przez klientów "zielonej wody. I w sklepie była woda w ilości tylko dla stałych klientów.

W drugim przybliżeniu metod OZE, energetyczni rewolucjoniści klimatyczni, głoszą potrzebę magazynów "zielonej energii".

Zatem w tym ułożeniu, powiązania pomiędzy dostępem do energii i mocą energetyczną, metody OZE musiały również zapewnić OME. Tak jak w historii zapewniły elektrownie węglowe. I takie zapewnienie dodawane jest do SMR.

Paradygmat metod energetycznych:

Jeżeli metody OZE wytwarzają na bieżąco, gdy jest odpowiednia dla nich pogoda, formę energii o określonej ilości, to muszą posiadać również magazyny energii o takiej pojemności, aby ją dostarczyć, gdy nie wytwarzają energii z powodu niedododnej dla nich pogody. Nie mogą zatem sprzedać całej energii wytwarzanej na bieżąco i muszą cześć energii magazynować:

metoda OZE - > globalne „gniazdko elektryczne” <- metoda OME

- idea ciągłości dostępu do energii w globalnym "gniazdku elektrycznym" zapewniona przez pobór energii z metod OZE na bieżąco, gdy jest odpowiednia dla nich pogoda, oraz z magazynu energii metod OME, gdy nie ma odpowiedniej pogody dla metod OZE, a energia w OME została zmagazynowane za pomocą metod OZE.

Moc energetyczna metod OZE w globalnej domenie ONZ musi spełniać rzeczywistą potrzebę ilości energii w czasie i przestrzeni.

Ryzykowane jest przez polityków promowanie metody OZE bez magazynu energii OME, ponieważ w czasie kampanii wyborczej i wyborów może nie być pogody dogodnej dla metod OZE.

Sprzedaż energii elektrycznej przez elektrownię wiatrową lub elektrownię fotowoltaiczną, gdy są dla nich odpowiednie uwarunkowania dla wytwarzania energii, musi być zachowana, kontynuowana, ciągła, gdy takich uwarunkowań dla tych metod nie ma. Górnicy węgla zapewniają paliwo dla wytwarzania mocy i energii elektrycznej i cieplnej niezależnie od pogody i pory dnia. Kto tak nie potrafi bez emisji CO2, ten nie ma innowacyjnej metody energetycznej w globalnej domenie ONZ.

Większość wartości budowanych w XX wieku, jak np. budynek ONZ w Nowym Jorku - Kwatera główna ONZ (Sekretariat ONZ)  - powstała na metodach przemysłu i transportu związanych z emisją CO2. W nowej idei pro futuro ten majątek straci energetyczny fundament ekonomiczny z przeszłości. Można wymienić metodę energetyczną stosowaną w piekarni do wypieczenia chleba, jednak ta piekarnia powstała na metodach związanych z emisją CO2 i tylko piec do wypieczenia chleba został w niej wymieniony. W idei energetycznych rewolucjonistów klimatycznych cegły do budowy nowej piekarni już nikt w przyszłości nie wyprodukuje z emisją CO2.

Ile potrzeba mocy i energii globalnie z metod OZE w gospodarkach państw, aby wybudować i utrzymać Kwaterę główną ONZ?

*

ps. Brakuje jeszcze 11 miesięcy według poniżej idei i miary:

image

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale