Ułożenia
Sztuka to fizyka bez matematyki
3 obserwujących
148 notek
84k odsłony
  114   0

Jak Pan Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski odda firmom pieniądze?

Parlamentarny Zespół ds. Suwerenności Eneregetycznej, https://suwerennoscenergetyczna.pl/
Parlamentarny Zespół ds. Suwerenności Eneregetycznej, https://suwerennoscenergetyczna.pl/

Gospodarka, Finanse

Impet innowacji w opłacie za emisję CO2

Przesłanka: "Raport specjalny pt. „Luka EU ETS” - https://januszkowalski.pl

*

W poprzedniej notce w idei modelu "EU ETS - > Polska (ustawa o narodowej transformacji energetycznej oraz metodach wzrostu jakości zrównoważonego rozwoju i neutralności klimatycznej) -> pieniądze pozostają w firmach -> wymagane projekty kwalifikowane" firmy nabywają uprawnienia do wydatku kwalifikowanego z firmowego funduszu inwestycyjnego powstałego ze zgromadzenia środków finansowych na dedykowanym koncie firmy w związku z opłatą za emisję CO2. Wysokość opłaty wskazuje premier zgodnie z ustawą o narodowej transformacji energetycznej oraz metodach wzrostu jakości zrównoważonego rozwoju i neutralności klimatycznej. W tej idei nie ma jeszcze nowości. Innowacja jest w metodzie wyznaczenia wysokości opłaty za emisję CO2. Od firm w p/w ustawie nie można wymagać więcej niż potrafią podjąć na rynku naukowcy i inżynierowie.

Raport w przesłance wskazuje w tabeli 4 m.in. na 

1. Darmowy przydział uprawnień dla instalacji.

2. Uprawnienia otrzymywane przez rząd do sprzedaży na aukcji.

Zatem potrzeba by było transformacji określeń i premier wskazuje opłatę dla nowych uwarunkowań stosownie dostosowanych do  punktu 1. Natomiast na aukcji firma wygrywa wysokością opłaty czyli tym samym podejmuje się zobowiązania ile przeznaczy środków finansowych na wymagane wydatki, inwestycje w projekty kwalifikowane wg ustawy.

Ponieważ Raport w przesłance obejmuje 2021 rok to w tej idei za ten rok koszt poniesiony przez firmy z tytułu opłaty za nabycie uprawnień do emisji CO2 zostanie pro futuro firmom refundowany przez państwo.

W tej idei Pan Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski uzyska pro futuro środki finansowe na oddanie firmom w/w kosztów poniesionych w 2021 roku za nabycie uprawnień do emisji CO2 z efektów suwerennego rozwoju zawartego w ustawie o narodowej transformacji energetycznej oraz metodach wzrostu jakości zrównoważonego rozwoju i neutralności klimatycznej.

*

Dinozaury nie przeżyły zmian klimatycznych. To firmy są między naturą fizyczną i wytycznymi ustawy. Zatem w tej idei właściciele, akcjonariusze i menadżerowie tych firm, zwrócą się do naukowców i inżynierów, nie tylko z domeny przyrodniczej, ale również w marketingu wydatku kwalifikowanego z domeny humanistycznej względem swoich klientów.

*

Zatem w tym ułożeniu potrzeba nowej nazwy i więcej jakoby "patentu" modelu metody ekonomicznej delegowania w obszarze kraju środków finansowych z tytułu opłaty za emisję CO2 na konto własne firmy dla wymaganych inwestycji kwalifikowanych w idei ustawy o narodowej transformacji energetycznej oraz metodach wzrostu jakości zrównoważonego rozwoju i neutralności klimatycznej.

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale