Ułożenia
Sztuka to fizyka bez matematyki
3 obserwujących
148 notek
84k odsłony
  85   0

Parlamentarny Zespół ds. Suwerenności Energetycznej i JBR na wiejskim polu minowym ryzyka

Technologie, Badania i rozwój

Polska wieś pro futuro

- suwerenność energetyczna terenów wiejskich

Przesłanka: "Przejedzone miliardy na energetyczną transformację" - https://www.rp.pl

*

Test idei i miary "Parlamentarny Zespół ds. Suwerenności Energetycznej":

Jak wskazuje nazwa Zespół interesuje energia w kontekście suwerenności. Niech zatem w tej idei najmniejszą jednostką osadniczą będzie wieś (sołectwo). I w tym ułożeniu niech Zespół zamówi (a właściwy minister zapłaci) przedsięwzięcie naukowo-badawcze z ukierunkowaniem na komercjalizację wyników i zasobów w formie "zaprojektuj i wykonaj" w zakresie projektu wieś suwerenna energetycznie albo sołectwo niezależne energetycznie w oparciu o metody OZE (elektrownia fotowoltaiczna, elektrownia wiatrowa, mała elektrownia wodna, biogazownia - biometan, pompy ciepła, panele PV i kolektory słonecznej, magazyny energii elektrycznej, ekosamochody osobowe i dostawcze, itp.).

Czy zgłosiłaby się do eksperymentu jakakolwiek wieś w Polsce, gdyby wszystkie koszty na start-up kreowania modelu suwerennego i biznesowego dotyczące terenu, wyposażenia, instalacji, infrastruktury, środków technicznych i materialnych, niezbędnych dla zintegrowanej innowacji obejmującej osadę, itp., były ulokowane na konto projektu w tym możliwość montażu różnych funduszy?

Trzy lata na opracowanie i wdrożenie projektu oraz czas trwania badań niezależności energetycznej np. w okresie co najmniej 5-7 lat (statystyka pogodowa). Projekt należy tak przeprowadzić, aby nie przeszkadzać w produkcji rolnej. Koszt rzędu od 25 mln zł wzwyż.

W tym scenariuszu Zespół wchodzi wraz z jednostką B+R  na "pole minowe" ryzyka.

W tej idei to byłaby tylko jedna wieś. Przetrwa Zespół projekt w warunkach polskich?

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale