Ułożenia
Sztuka to fizyka bez matematyki
3 obserwujących
354 notki
112k odsłon
  169   0

Świt PO-PiS-u, autostrada innowacji i rewolucyjna idea blogera echo24

Polityka, Samorząd

Cykl produktu idei
"Małopolska-Śląsk"

Przesłanka: bloger echo24 rewolucjonista.
*

Dziś jest dwudziesta rocznica przekazania prof. Jerzemu Buzkowi idei kreatywnego splątania na południu Polski ruchu profuturo samorządu terytorialnego oraz koncernów paliwa i energii (współcześnie Tauron i Orlen). Akurat również w 2002 r. pojawiła się w  mediach idea POPiS. Wówczas PO i PiS powołały wspólny komitet wyborczy na wybory samorządowe w 2002 r. Zatem samorządy terytorialne mają raczej coś w tej idei do powiedzenia (co otwiera domenę dla scenariusza rewolucji blogera echo24).

Z czasem w domenie samorządu terytorialnego na południu kraju POPiS był kreatywny, np. w idei "Autostrada Firm Nowych Technologii" (inne zbieżne określenia: autostrada nowych technologii, autostrada innowacji). Impet i szyk idei "NBP" (nauki, biznes, polityka) był imponujący. Sygnatariuszami porozumienia były cztery województwa: dolnośląskie, małopolskie, opolskie i śląskie, oraz cztery miasta: Katowice, Kraków, Opole, Wrocław.

*
Bloger echo24 w notce "Zmierzch PO-PIS-u" ułożył szkic idei pokojowej rewolucji likwidującej układ PO-PiS:

"Zapewne mnie teraz Państwo zapytacie, na co w takiej sytuacji mają postawić Polacy?

Odpowiadam:

Na rodzący się oddolnie, apolityczny i ogólnopolski ruch samorządowy, który ludzie poprą, gdyż wiedzą, że w przeciwieństwie do polityków, tylko doświadczeni samorządowcy znają rzeczywiste potrzeby i możliwości ich regionów. Wiedzą także, kto na ich terenie jest łajdakiem, a kto przyzwoitym człowiekiem.

I właśnie w takim rodzącym się aktualnie oddolnym ruchu samorządowym upatruję nową jakość zdolną do sprawnego rządzenia naszym państwem.

Zdegustowani PO-PIS-em obywatele, w tym kobiety, które już politykom nie wierzą, - powinni ten oddolny ruch samorządowy poprzeć, zaś w razie oporu władzy, wiosną przyszłego roku protestować pokojowo w całej Polsce tak długo, aż władza zacznie się z nimi liczyć.

Samorządowcy natomiast powinni się już teraz zjednoczyć, nie dopuszczając za żadne skarby, by ich dokonania zagospodarowali dla siebie cwani politycy, zarówno z Platformy, jak z PiS-u. Następnie winni samodzielnie zorganizować własne struktury, jak niegdyś „Solidarność”. I, co bardzo ważne, bez wchodzenia w jakiekolwiek związki, bądź układy z partiami politycznymi, bo ich ograbią z pomysłów, które ogłoszą jako swoje, gdyż na dobrą sprawę tylko to potrafią.

A jak samorządowcy okrzepną organizacyjnie, winni stworzyć jakieś niezależne zrzeszenie lub stowarzyszenie, coś na kształt niegdysiejszych Komitetów Obywatelskich. Stać ich przecież na to, bo jako doświadczeni gospodarze potrafią po gospodarsku myśleć i posiadają doświadczenie organizacyjne w realizacji inwestycyjnych przedsięwzięć i projektów.

Tak. Tak. Polsce potrzebna jest jeszcze jedna pokojowa rewolucja kończąca raz na zawsze z układem PO-PIS-owskim."
*
Idea rewolucji blogera echo24 jest ciekawa, m.in. dlatego, że samorządy terytorialne posiadają organizacje, np.

- Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski
- Ogólnopolskie organizacje jednostek samorządu terytorialnego

*
Czy jednak rzeczywiście potrzebna byłaby idea rewolucji?
Czy idea PO-PiS-u podlega scenariuszowi cyklu produktu?

A jakby dodać ideę pilotażu innowacji i ułożyć ewolucję?

imageimage

*
Nowość. Innowacja. Wiadomość z przyszłości:
Izba Reprezentantów Samorządu Terytorialnego Rzeczypospolitej Polskiej Stołecznego Królewskiego Miasta Kraków, działając jako zgromadzenie nadzwyczajne organu stanowiącego i wykonawczego dla dobra naszej wspólnoty mieszkańców, informuje, że z wielkim zainteresowaniem oczekuje dalszych notek blogera echo24 na temat idei nowej jakości względem ułożenia PO-PiS.
*
Idea "Izba Reprezentantów Samorządu Terytorialnego Rzeczypospolitej Polskiej jednostki samorządu terytorialnego" nie jest ani rewolucja ani ewolucja. Tylko czasem, np. w ułożeniach nadzwyczajnych lub w przypadku innych szczególnych okazji, inaczej promującą osoby niż na co dzień się głosi o radnych samorządowych i ustawowych wójtach.
*
Tymczasem w domenie samorządowej podejmowana jest idea "Ruch samorządowy Tak! Dla Polski", m.in. związany z tzw. "21 postulatami samorządowymi" (raport pn. “Polska samorządów. Silna demokracja, skuteczne państwo” - forum Idei Fundacji Batorego).
*
Nawiązując do wątku piłkarskiego w notce blogera echo24. Historia wskazuje przesłankę, że czasem mecz wygrywa nie kapitan drużyny tylko bramkarz, a w drużynach partyjnych są kapitanowie i nie ma bramkarzy. Zatem czy bloger echo24 może strzelić jednocześnie gole w dwie bramki? I wynik w idei będzie:

echo24 - POPiS, 2 : 0


Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale