Kosmiczna idea budowy miast na pustyniach w USA
Kosmiczna idea budowy miast na pustyniach w USA
mannet mannet
198
BLOG

Idea budowy 10 futurystycznych miast w USA w scenariuszu kosmicznym

mannet mannet Badania i rozwój Obserwuj temat Obserwuj notkę 21

Kosmiczna praca na Ziemi w USA

Startup: Ziarno rzucone przez Trumpa czyli zasięg polityki wymaga techniki.

Wieść się niesie w internecie o idei Donalda Trumpa budowy nawet 10 futurystycznych miast w USA.

Idea w wersji kosmicznej:

Idea „Trump 2.0” - czas i przestrzeń, zasięg możliwości – biznes plan (14.12.2020).

Od "Fort Trump" do "Trump Monolit" - krótka historia kadencji Donalda Trumpa (04.01.2021).

W tej idei scenariusz obejmuje pustynie w USA oraz uspołecznienie projektów kosmicznych.

W tym scenariuszu jest inna, skromniejsza, idea niż czynienia kosmicznego kroku w imieniu ziemskiej cywilizacji, w ramach której Republikanie głoszą politykę w domenie innowacyjności kreacji "kosmicznej" pracy na Ziemi w USA aż do wyczerpania pomysłów nauki i biznesu oraz osiągnięcia społecznościowego wyczynu narodowego spełnienia. Czy taka idea ma szansę na 100 lat w USA? Czy może szybciej utraci amerykańską witalność? Natura kosmosu w niczym Republikanom ani Demokratom nie pomoże a wręcz przeciwnie odkryje wszystkie wady, słabości i niemożliwości. Trening. Trump wzmacniający kosmiczny jump.

Do domeny takiej polityki politycy mogą dodawać inne idee. Trump na startup dodał ideę wolności, "miasta wolności". Inne są w zasięgu polityków, jak np.: nowe modele biznesowe, ekonomia obiegu zamkniętego, inżynieria materiałowa podwójnego zastosowania (przestrzeń kosmiczna wymaga jakości), eksport bez importu (praca zdalna ludzi na Ziemi w USA wymaga środków technicznych w przestrzeni kosmicznej), rynek pracy w branży kosmicznej i z nią powiązanych w tym medialnej (ile osób musi mieć pracę na Ziemi w USA, aby jedna osoba, Amerykanin, miała pracę poza Ziemią?). Czyli ogólnie wyjście posiadanego "know how" NASA z domeny naukowej do biznesowej oraz uspołecznionej wobec przestrzeni kosmicznej i tego co się w niej znajduje poza Ziemią.
*
08.03.2023 r.

Kontrakt merytorycznego zaangażowania

Bliski idei kosmicznej ewolucji kreacji technicznych projektów uspołecznionych w domenie księżycowej telemechaniki narodu amerykańskiego jest program Commercial Lunar Payload Services ( CLPS ) - "to program NASA mający na celu kontraktowanie usług transportowych zdolnych do wysyłania małych robotycznych lądowników i łazików do południowego regionu polarnego Księżyca , głównie w celu poszukiwania zasobów księżycowych , testowania in situ koncepcje wykorzystania zasobów (ISRU) i prowadzenie nauki księżycowej w celu wsparcia programu księżycowego Artemis . CLPS ma na celu kupowanie kompleksowych usług ładunku między Ziemią a powierzchnią Księżyca za pomocą umów o stałej cenie. Program został rozszerzony w celu dodania obsługi dużych ładunków począwszy od 2025 roku".

Program ten nie jest jednak startupem idei. W scenariuszu osiągnięcia społecznościowego wyczynu narodowego spełnienia NASA może kontraktować infrastrukturę umożliwiającą realizację w Stanach Zjednoczonych zdalnej pracy w domenie amerykańskiej telemechaniki księżycowej, natomiast nie uczestniczy w finansowaniu realizacji projektów. Poglądowo ujmując, ośrodek pracy zdalnej jak studia/hale filmowe Hollywood. Zespół realizujący projekt w jego planie ekonomicznym uwzględnia koszt swojej pracy i partnerów, zamówienie wytworzenia urządzenia, produkcji środków materialnych, ich dostawy technicznej na Księżyc, wynajęcie miejsca pracy zdalnej na Ziemi w USA w ośrodkach domeny amerykańskiej telemechaniki księżycowej, w tym usług powiązanych, np. hotelowych, gastronomiczna, informacyjno-promocyjnych, w tym publikacji wyników przedsięwzięcia, i inne, jak np. koszt ubezpieczenia projektu.

Zatem co do idei wobec technicznego projektu uspołecznionego NASA "kontraktuje" merytoryczne zaangażowanie poprzez udzielenie rekomendacji dla projektu, którą jest oznaczony projekt w portalu finansowania społecznościowego, czyli że projekt jest zgodny z określoną przez Kongres polityką wobec zakresu działania w tej metodzie
*
Roboty na księżycowym placu budowy

Inspiracja: Atlas Gets a Grip | Boston Dynamics.

Jeżeli w technice działania robota wykorzystuje się jego funkcjonowanie w atmosferze Ziemi, to na Księżycu musiałby być w atmosferycznym skafandrze.

W scenariuszu filmowym profuturo promującym startup idei metody technicznych projektów uspołecznionych w domenie amerykańskiej telemechaniki księżycowej na Księżyc wysłane są roboty, które wykonują wybrane czynności, jakie wykonali astronauci na Księżycu w programie Apollo. Jednak nie zostały dostarczone na Księżyc wprost z Ziemi. Najpierw moduł towarowy (jako paczka kurierska) z robotami został dołączony do międzyorbitalnego wahadłowca cargo transportującego pomiędzy orbitami wokoło Ziemi oraz Księżyca. I roboty stawiają na Księżycu firmową flagę centrum telemechaniki kosmicznej "Trump Monolit". I jeszcze postawią sobie księżycowy namiot, w którym będą czekać na uzyskanie kolejnych funduszy do wykonania innej pracy.

ps. Trump Wants to Go to the Moon. Do Private Space Companies?
*
09.03.2023 r.

Ekonomiczny model statystyczny - amerykańska liga uspołecznionych projektów księżycowych

Scenariusz osiągnięcia społecznościowego wyczynu narodowego spełnienia w idei amerykańskiej domeny telemechaniki księżycowej ułożony jest z określeń, tj: telemechanika i transport kosmiczny, kreatywność narodowa i finansowanie społecznościowe.

W tym scenariuszu jako ekonomiczny model odniesienia niech będzie dana skala statystyczna udziału co rocznie 10 mln darczyńców, którzy w ciągu roku wpłacają na konto ofert konkurujących projektów metodą Crowdfunding po $1000, czyli razem $10 mld. Oczywiście może być mniej darczyńców i większe wpłaty lub więcej darczyńców i mniejsze wpłaty. Poglądowe porównanie:

Partia Republikańska (Stany Zjednoczone) - liczba członków 30 mln.

Partia Demokratyczna (Stany Zjednoczone) - liczba członków 43 mln.

ps. POLSA - robotyka kosmiczna

*
Wprowadzenie idei do kampanii wyborczej

Idea musiałaby być zamerykanizowana. Ułożona odnowa po amerykańsku. Zawierająca identyfikatory, określenia, złożenia narodowe, nawiązujące do przeszłości i przyszłości. W tym scenariuszu idea obejmuje ułożenie:

  • Kongres - zaangażowanie inicjatyw uspołecznionych w określonym zakresie robotyki kosmicznej w domenie księżycowej
  • Prezydent - ... kreator narodowej idei/interesu na dany okres kadencji oraz perspektyw profuturo ...
  • NASA i uczelnie (ośrodki badawczo-rozwojowe) oraz metody "think tank" i media
  • Firmy - telemechanika księżycowa, inżynieria materiałowa i konstrukcyjna, dostawy towarowe na Księżyc, platformy ICT metod Crowdfunding

*
10.03.2023 r.

W scenariuszu startupu idei w ramach programu wyborczego można by zamienić ułożenie:
1. - kandydat na prezydenta zatem wyborcy a w tym potencjalni przyszli darczyńcy,
2. - domena NBP (nauka, biznes, polityka): NASA i uczelnie (ośrodki badawczo-rozwojowe) oraz metody "think tank" i media, firmy (telemechanika księżycowa, inżynieria materiałowa i konstrukcyjna, dostawy towarowe na Księżyc, platformy ICT metod Crowdfunding), politycy i osoby zamierzające w przyszłości kandydować.

Ad. 1 Kreator narodowej idei/interesu na dany okres kadencji oraz perspektyw profuturo.
W tej idei ciekawy jest, np. artykuł pt. "Lądowanie na Księżycu, czyli po co kosmos politykom".

Ad. 2. Mix idei: Bity i atomy w domenie Księżyca - korelacja z czasem.
2.1. W perspektywie idei postępu w zakresie szybkości transmisji informacji, przepustowości łączy telekomunikacyjnych, pojawia się określenie "kosmicznej infostrady" związanej z zastosowaniem w niej metody laserowej.
2.2. Natomiast wobec wzrostu masy towarowej eksportowanych poza Ziemię produktów i środków materialnych pojawi się idea, że potrzebne będą metody tankowania na orbicie wokołoziemskiej. O ile dochodzi idea dostępu w przestrzeni kosmicznej do energii promieniowania słonecznego i jej przetworzenia na energię elektryczną, to jednak z dyszy napędowej coś musi wylatywać, a zatem będzie tego czegoś ubywać.

Ponieważ techniczne projekty uspołecznione nie dotyczą w tym scenariuszu misji załogowych ani transportu zwierząt, to inny jest kontekst czasu realizacji dostawy towarowej na Księżyc. W praktyce zespół wynajmujący infrastrukturę w amerykańskich ośrodkach kosmicznej telemechaniki księżycowej do realizacji zdalnego koordynowania zadań robotów na Księżycu rozpocznie pracę w studio na Ziemi po dostarczeniu towaru na Księżyc i otrzymaniu kodów dostępu do sterowania urządzeniami objętymi ich projektem.

Z powodu odległości pomiędzy Ziemią i Księżycem, która jest większa niż 300 tys. km (c ~ 300 tys. km/s) oraz koniecznością przetworzenia sygnału w urządzeniach telekomunikacyjnych, występuje interwał kilku sekund od chwili wysłania sygnału z nadajnika na Ziemi do odbiornika na Księżycu i odebranie sygnału na Ziemi wysłanego z nadajnika na Księżycu. Zatem w pierwszym przybliżeniu interwał czasu rzędu 10 sekund w zaawansowanym systemie ośrodków telemechaniki księżycowej jest czasem do zagospodarowania przez ideę sztucznej inteligencji prowadzącej autonomiczność robota pracującego na powierzchni Księżyca.

Zobacz galerię zdjęć:

Szkic idei
Szkic idei
mannet
O mnie mannet

Blog: "Ułożenia" - sztuka to fizyka bez matematyki. * W przyrodzie są tylko dźwięki i więcej nie ma w naturze muzyki. Talent nie pochodzi z tej Ziemi. * Monter ułożeń niemożliwych [ komentarze ].

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie