Ułożenia
Wszystkie polityki pochodzą od muzyki.
1 obserwujący
129 notek
18k odsłon
24 odsłony

Propozycje dotyczące środków finansowych z podatku VAT po zakupach charytatywnych.

Wykop Skomentuj

Społeczeństwo, Charytatywność

Pogotowie charytatywne.

Scenariusz:

W związku ze świadczeniem przez sklepy usługi zakupu charytatywnego organizacje pozarządowe otrzymały produkty zgodnie z celem ich przeznaczenia. Produkty zostały zakupione za pieniądze zgromadzone przez sklep poprzez dobrowolne i w dowolnej wysokości wpłaty klientów przy okazji czynienia zakupów.  Zatem klient nie dokonuje bezpośrednio zakupu produktów dla NGO, które są gromadzone w osobnym miejscu w sklepie. Klient nie dokonuje wyboru produktów, pozostawiając to w dogodnym czasie organizacji pozarządowej. Sklep pośredniczy w sprzedaży produktów, umożliwiając klientowi przekazanie pieniędzy w sklepie, które służą do zakupu produktów i przekazania ich NGO w tym samym sklepie. Organizacje pozarządowe w ramach umowy ze sklepem otrzymują wykaz: nazwa produktu, ilość, cena brutto, cena netto, podatek VAT. W związku z tym pojawia się możliwa informacja ze strony NGO do Ministerstwa Finansów dotycząca wysokości w danym roku podatku VAT związanego z zakupem charytatywnym:

NGO <- produkty <- SKLEP (klient, zakup charytatywny) - > podatek VAT -> MF

I na przykład: usługa zakupu charytatywnego w kraju jest tak powszechnie wykorzystywana, że "VAT charytatywny" w danym roku stanowi N mln zł. Czy w następnym roku w takiej wysokości mogłaby być skierowana dotacja z budżetu państwa dla NGO na działalność charytatywną, "pogotowie charytatywne"?

W modelu zakup charytatywny inicjatywa charytatywności pochodzi od klientów sklepów, którzy skorzystali z usługi w sklepie oraz NGO, które dostarczyły produkty ze sklepu zgodnie z celem przeznaczenia. W tym ułożeniu generowane są środki finansowe z tytułu podatku VAT.


Więcej o zakupie charytatywnym na blogu Ułożenia.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale