Ułożenia
Wszystkie polityki pochodzą od muzyki.
2 obserwujących
103 notki
12k odsłon
54 odsłony

Stały, okolicznościowy, specjalistyczny, ... - zakup charytatywny.

Wykop Skomentuj3

Społeczeństwo, Charytatywność

Stały kontakt medialny NGO ze społecznością charytatywną.

W modelu zakupu charytatywnego klient sklepu wspomaga uzyskanie przez organizację pozarządową produktów dostępnych w sklepie i poprzez sklep, w wyniku dokonania dobrowolnej wpłaty, w dowolnej wysokości, przy kasie sklepu. W tym ułożeniu, w zależności od decyzji klientów sklepu, dla organizacji pozarządowej może zajść w ramach umowy ze sklepem możliwość wyboru i odbioru produktów jako stały, okolicznościowy, specjalistyczny, świąteczny, itp., zakup charytatywny (określenia dla ułożenia rozważań):

Stały zakup charytatywny - możliwy wówczas, gdy wpłaty klientów w określonym czasie są w ujęciu statystycznym o stałej wysokości.

Okolicznościowy zakup charytatywny - możliwy wówczas, gdy wpłaty klientów w danym czasie są wykorzystane w związku z określonymi okolicznościami, np., klęski żywiołowe, nieszczęśliwy wypadek, itp.

Specjalistyczny zakup charytatywny - możliwy wówczas, gdy wpłaty klientów przeznaczone są na pokrycie kosztów produktów specjalistycznych, które podmiot zamawiający, czyli organizacja pozarządowa, może zamówić w sklepie, uzyskać poprzez sklep.

Świąteczny zakup charytatywny - możliwy wówczas, gdy wpłaty klientów w danym czasie są wykorzystane w związku z określonymi dniami świątecznymi.

Z uwagi na założenie, że zakup charytatywny byłby na bieżąco promowany przez organizacje pozarządowe, ponieważ w tym sposobie realizacja pomocy przez klientów sklepów jest możliwa w sposób ciągły, to również może wzrosnąć zainteresowanie i wiedza przyczynami wystąpienia potrzeby pomocy charytatywnej oraz efektami działalności organizacji pozarządowych korzystających z metody zakupu charytatywnego.

W tym ułożeniu kluczowym staje się określenie sklep. W przypadku firmy posiadającej w Polsce sieć punktów sprzedaży, sklepów, wszystkie sklepy w tej sieci byłyby "jednym sklepem" w Polsce, wobec tego organizacja pozarządowa posiadająca umowę z taką firmą na wybór i odbiór produktów, dysponowałaby dostępem do produktów związanych ze skalą firmowej sieci punktów sprzedaży.

Więcej o zakupie charytatywnym na blogu Ułożenia.


Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo