Ułożenia
Wszystkie polityki pochodzą od muzyki.
2 obserwujących
102 notki
11k odsłon
108 odsłon

Trump kupuje Marsa? Po ile Mars w Polsce?

Wykop Skomentuj

Handel ideą.

Przesłanka: Jądro planety stygnie, Ziemia się zapada, rośnie w siłę natury globalna zagłada. * Ziemia jest granicą, której inteligencja nie przekroczy - Księżyc jest granicą Ziemi. * Jak tylko będzie kasa to lecimy dalej - na Marsa. * Tylko inteligencja wybiera kierunek, a wszystko inne przemieszcza się według praw natury. * Księżyc nazbyt daleko, Międzynarodowa Stacja Kosmiczna nazbyt ciężka, Mars bez zysku.

Na Salonie wieść ze świata, że prezydent USA, Donald Trump, chce kupić od Danii Grenlandię. W podpowiedzi, rząd Dani - "Nie jesteśmy na sprzedaż". Inne ułożenie - pilotaż: Jakby to było, gdyby zaproponował Danii wymianę, że za jakąś część terenu Grenlandii, zaoferował część terenu USA?

W modelu "Trump Space Towers form Mars" budowanych jest wiele portów kosmicznych wraz z obsługą misji przez NASA, które dedykowane są co 26 miesięcy (tzw. okienko startowe na Marsa) na organizację wielorakietowych wypraw towarowych - eksport bez importu. Zatem Trump proponuje ziemskiej cywilizacji planetarnej kupno Marsa. Sprzedaż/zakup w ciemno. Pełne ryzyko dla nabywcy. Zysk idealny dla sprzedawcy. Wówczas, po nabyciu Marsa, Trump mógłby firmom zaoferować, że gdzie wyląduje amerykańska firma rakietą towarową dostarczającą 100 ton masy użytkowej, to powierzchnia n x n hektarów terenu Marsa wokoło niej staje się jej własnością.

image

Po co Polsce Mars? Dolary za niego byłyby bliżej.

*
Zatem, w tym ułożeniu, warunkiem nabycia przez USA polskiej działki na Marsie, jest wylądowanie na niej rakiety towarowej. USA płaci wówczas za polską działkę, gdy rakieta towarowa amerykańskiej firmy na niej wyląduje (NASA o tym informuje) i firmie działkę przekazuje.


Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka