Ułożenia
Wszystkie polityki pochodzą od muzyki.
2 obserwujących
102 notki
11k odsłon
66 odsłon

2. Jak obiecać kolejne 500+ na każde dziecko? Merketing wyborczy.

Wykop Skomentuj4

Państwo daje, bank gromadzi.

Przesłanka: Program wyborczy.

Ułożenie:
budżet państwa -> MF -> przelew na konto obywatela RP w NBP -> przelew na konto bankowe wskazane przez beneficjenta ostatecznego po ukończeniu 18 roku życia

Partia obiecuje, stosowną większość wyborczą uzyskuje i daje kolejne "500+" poprzez ministerstwo finansów (MF) przelewem na indywidualne konto obywatela Rzeczypospolitej Polskiej (konto pierwotne ORP) w Narodowym Banu Polskim, co miesiąc 500 zł. NBP może podpisać umowy z bankami na prowadzenie konta wtórnego ORP (nadzoruje dedykowana do realizacji programu agenda NBP) do czasu ukończenia przez beneficjenta ostatecznego 18 lat. Zatem mama i taka ani inny opiekun prawny nie mają dostępu do gromadzonych pieniędzy. Gdy dziecko ukończy 18 rok życia, to składa wniosek do agendy NBP o otrzymanie środków i wskazuje na jakie konto dokonać przelewu. Oczywiście w szczególnych przypadkach czynią to rodzice lub opiekunowie prawni.

Urząd Stanu Cywilnego -> zgłoszenie urodzenia -> agenda NBP (pesel, nr konta ORP, kwota) <- przelew <- MF

Jak to widzą rodzice, opiekunowie, dzieci i młodzieży?
Tak jak na papierze ustawy i rozporządzeń. Partia obiecała, dziecko zgłoszone do programu, państwo daje co miesiąc, rok w rok, a po latach, państwo przelewa całą kwotę na konto bankowe wskazane przez beneficjenta ostatecznego. Oczywiście zachodzi w czasie waloryzacja wartości tego 500+.


A jakby było w rzeczywistości?
I tu pojawiają się różne ułożenia między MF i NBP oraz innymi bankami. Dla beneficjenta ostatecznego (BO), od narodzin do ukończenia 18 roku życia, liczy się tylko końcowy przelew na wskazane przez niego, jako beneficjent ostateczny, konto bankowe, np., dla beneficjenta w pełnym okresie rozliczeniowym: 500 zł * 12 miesięcy * 18 lat = 108.000,00 zł.

wniosek BO -> agenda NBP (pesel, nr konta ORP, kwota) -> przelew na wskazane przez BO konto bankowe

Ustawa może wskazywać zakres wydatków kwalifikowanych beneficjenta ostatecznego ze środków zgromadzonych na koncie ORP.

*

Więcej, kolejne 500+, na blogu Ułożenia.

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka