Ułożenia
Wszystkie polityki pochodzą od muzyki.
1 obserwujący
51 notek
26k odsłon
948 odsłon

Czego nie potrawią inżynierowie Sił Zbrojnych i Departamentu Obrony USA?

Wykop Skomentuj5

Matematyczne zasady filozofii ufizycznienia.

Jak zrobić biznes w USA na płynach jonowych?

Przesłanka: Jak matematycznie wykazać fizyczną poprawność modelu płynów jonowych?

Nie minął jeszcze miesiąc, a już bloger Wójek Ziggy z Ameryki informuje, że jest "P R Z E Ł O M" w jego postępie eksperymentalnych badań naukowych nad grawitacją kwantową, polegający na tym, że dwóch fizyków teoretycznych (Kanada, Chiny) razem matematycznie wykazali fizyczną poprawność jego modelu. I jest już wszystko, co jest potrzebne, aby sfinansować i przeprowadzić w Chinach ostateczną weryfikację eksperymentalną jego projektu napędu antygrawitacyjnego. Bloger martwi się potencjalnym, ewentualnym, zainteresowaniem, Sił Zbrojnych i Departamentów Obrony? Tymczasem rynek gotowy jest na sukces blogera Wójek Ziggy z Ameryki, ponieważ będzie potrzebował kapitału, biura, sekretarki, marketingu i promocji, itp., itd., ect., ect.

Jak zatem zrobić biznes w USA na płynach jonowych? Jest idea, nie ma projektu. Trzeba by matematycznie wykazać fizyczną poprawność modelu płynów jonowych, ułożyć projekt i zainteresować inwestorów badaniami i patentami. Konkurencja pomysłów w internecie jest duża.

Czy inżynierowie Sił Zbrojnych i Departamentu Obrony USA potrafią zastosować płyny jonowe w modelu rozdzielonych przepływów w przewodach płynów zawierających nadmiarową ilość jonów dodatnich oraz ujemnych? Kosmiczna technologia i technika?

Ufolot z napędem, w którym płyną w obwodzie, rozdzielone w kanałach, płyny jonowe, dodatni i ujemny:

image

Jak wykazać przydatność płynów jonowych? Trzeba wymyślić projekt i matematycznie wykazać fizyczną poprawność jego modelu wraz z konkurencyjnością zastosowania technologii i techniki w danym przypadku względem prądu elektrycznego.

*

Konkurencyjność płynów jonowych względem prądu elektrycznego - fizyka w pierwszym przybliżeniu:
Praktyczne, techniczne, korzyści z prądu elektrycznego to zestaw wielu wskazań fizycznych, jak np., natężenie, co oznacza ilość nośników ładunku elektrycznego w przewodniku elektrycznym będących w ruchu uporządkowanym względem pola przekroju poprzecznego przewodnika. Płyn jonowy jest w rurkach, w zbiornikach, w układzie zamkniętym, który w skali makro jest elektrycznie obojętny (prawo Gausa) . Na początek "wodne płyny jonowe", czyli nadmiarowa ilość jonów dodatnich i ujemnych przepływających w osobnych rurkach. Zatem związek chemiczny ulega w wodzie jonizacji (dysocjacja elektrolityczna). To ważne, ponieważ to działanie natury. Następnie w układzie magnetycznym (potrzeba wynalazku) podczas przepływu jony są rozdzielane. Stąd rozdzielonych teoretycznie może być maksymalnie tyle jonów, ile powstanie w wodzie. I tu potrzeba wskazania - jak ilość jonów dodatnich oraz ujemnych uzyskanych w dysocjacji elektrolitycznej ma się do natężenia prądu elektrycznego (względem ilości elektronów) o wartości 1A? W założeniu technicznym jest, że jony można będzie rozpędzać w osobnych rurkach metodą elektryczną. Przyspieszane jony będą się zderzać z cząsteczkami wody i cały płyn będzie się rozpędzać. To prowadzi do kolejnego wskazania - jaką szybkość płynu jonowego dodatniego oraz ujemnego można uzyskać w rurkach, np., w obiegu kołowym? To uklasyczniony opis i pomija ewentualne nieoczekiwane efekty.

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie