Ułożenia
Wszystkie polityki pochodzą od muzyki.
1 obserwujący
47 notek
22k odsłony
177 odsłon

Synthos - "ekoREkin" wchodzi na rynek - wizja profuturo

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rekiny
https://pl.wikipedia.org/wiki/Rekiny
Wykop Skomentuj8

Technologia i technika zgazowania odpadów komunalnych metodą utylizacji plazmowej.

Przesłanka: "Najbogatszy Polak chce zbudować modułowy reaktor jądrowy" - Salon24.

Reaktor nuklearny to kolejna inicjatywa po działaniu firmy chemicznej Synthos Dwory 7 w kierunku wybudowania Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów. W domenie technologii są jeszcze metody instalacji do zgazowania odpadów komunalnych plazmą.

Zatem ułożenie badania porównawcze:

 reaktor nuklearny - (Synthos, inwestycja i zysk) - reaktor plazmowy

w macierzy postępu AGHxNBP (A - aktywność, G - gospodarka, H - humanizm, N - nauka, B - biznes, P - polityka):

image

Reaktor nuklearny promowany jest w kontekstach o najbogatszym Polaku oraz o jednym z największych zakładów chemicznych w Polsce (Oświęcim) i w Europie.

Zatem wprowadźmy Synthos w macierz postępu:

AGHxNBP:  reaktor nuklearny -> (Synthos, inwestycja i zysk) <- reaktor plazmowy

Kluczowe jest wskazanie zakresu badań. Musi spełniać cel gospodarczy i społeczny, akceptację w kontekście inwestycja i zysk oraz akceptację podmiotów publicznych i ekologicznej strony społecznej.

Wybór: Jeżeli dostępna na rynku metoda technologii i techniki plazmowej w gospodarce odpadami nie spełnia potrzeb gospodarczych, biznesowych i społecznych, w Oświęcimiu, to dlaczego miałaby spełniać gdziekolwiek indziej w Polsce?

Zatem badania mogą wykazać, że w centrum polskiej euro chemii żadna technologia i technika plazmowa w gospodarce odpadami nie spełnia wymagań stawianych przez podmiot gospodarczy, publiczny oraz społeczny. Czyli Synthos nie będzie "ekoREkinem" w przemyśle gospodarki odpadami "ekoREatom", ostatnim podmiotem w gospodarce, łańcuchu pokarmowych, "pożerającym" zużyte produkty i opakowania po nich. Synthos jest mistrzem polskiej chemii w łączeniu atomów i molekuł w produkt. Brakuje natomiast sukcesu w reatomizacji zużytych produktów i opakowań, które w formie materialnej nie nadają się już do celów rynkowych bez przetworzenia.

Wydaje się jednak jednoznacznie oczywiste, że fizyczno-chemiczne przedsięwzięcie przetworzenia plazmowej reatomizacji destrukcyjnej struktur materii zużytych produktów i opakowań musi, na wejściu i na wyjściu, posiadać co najmniej te same wartości parametrów norm ekologicznych i jakości przemysłowej, jakie posiada fizyczno-chemiczne przedsięwzięcie produkcyjne kreacji strukturalnej produktów. Równość dla produkcji i utylizacji opon. XX wiek to okres przemysłu produkcyjnego związany z tworzeniem produktów - nauka i inżynieria oraz modele biznesowe, na to były lokowane, w tym ukierunkowane. Firmy w modelu jako ekoREkiny to fizyka i chemia oraz modele biznesowe czyniące w drugą stronę ingerencję w struktury molekularne:

wytwarzanie produktu - klient - zużycie produktu - odpad - reatomizacja ("ekoREkin") - nowy produkt

Wizja pro futuro.
Firmy "ekoREkiny" będą czyniły wgląd w strukturę materialną produktów i wskazywały, które zużyte produkty i odpady przetworzą, a które nie. Zatem wskazanie to może dojść do poziomu wymagań prawa w domenie handlowej i przemysłowej, co może przełożyć się na podatek i cło. Co wskażą, że nie przetworzą, będzie droższe o wyższy podatek, cło, itp. Jeżeli przetworzą, to znaczy, że będzie praca, zysk i podatek w gospodarce odpadami ekoREatom.

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie