Ułożenia
Wszystkie polityki pochodzą od muzyki.
1 obserwujący
47 notek
22k odsłony
168 odsłon

Synthos - "ekoREkin" wchodzi na żer wzdłuż autostrady A4 - w macierzy postępu.

Google, Grafika: płoną śmieci
Google, Grafika: płoną śmieci
Wykop Skomentuj1

Nie ma takiej polityki, która byłaby silniejsza od fizyki.

Przesłanka:
Sołowow inicjatywy - Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów, reaktor jądrowy nowej generacji, farma wiatrowa na Bałtyku.
Przyszłość polskiej chemii - https://www.youtube.com/watch?v=DZVQ4pf0Wzw

Internet wypełnia się przekazem "Najbogatszy Polak chce zbudować..." - chodzi o miliardera Michała Sołowowa. W poprzedniej notce  firma Synthos została wprowadzona w macierz postępu w powiązaniu z technologią i techniką reatomizacji metodą plazmową w struktury materialne surowców gospodarki odpadami, wybranych, zużytych produktów i opakowań.

W domenie gromadzenia odpadów często pojawia się zagadnienie transportu zakresie odbioru i dostarczenia odpadów w kontekście zakładu, jego lokalizacji, miejsca, oraz sposobu przetwarzania, obejmującym jakość ekonomiczną i  ekologiczną.

Wybór: Autostrada Firm Nowych Technologii (AFNT). Była kiedyś taka idea i miara, POPiSu, dotyczyła lokalizacji postępu wokoło autostrady A4.

Zatem wprowadźmy do macierzy postępu zakres badań:

image

- autostrada A4, wzdłuż której rząd buduje zjazdy i dojazdy do lokalizacji zakładów gospodarki odpadami metodą plazmową akceptowane przez stronę społeczną,
- samorządy z obszaru województw związanych z A4 dostarczają odpady komunalne,
- Synthos "ekoREatom" inwestuje w zakłady stosujące metodę plazmową i bierze wszystkie odpady od samorządów (jeżeli jakieś składowisko odpadów zostanie oczyszczone z odpadów, to teren po składowisku przejmuje Synthos).

W tym ułożeniu są dwa, wybrane, zbieżne kierunki:

wyzwanie jakości dla polskiej chemii -> Synthos (metoda plazmowa wzdłuż A4) <- lokalizacje akceptowane przez społeczność lokalną

Założenie, wybór ułożenia:
- Synthos otrzymuje od rządu na dedykowane badania celowe 10 mln zł "A4: odpady-plazma-lokalizacja", angażuje uniwersytety, samorządy i organizacje pozarządowe, od Wrocławia do Przemyśla, wzdłuż A4,
- wszystkie środki transportu odbioru i dostawy odpadów komunalnych do planowanych lokalizacji elektromobilne (śmieciarki z napędem elektrycznym), a stacje ładowania energii elektrycznej przy nowych zjazdach do rozważanych lokalizacji,
- pełny wgląd w oferowaną, w celu p/w badań, technologię i technikę plazmową dla polskich naukowców i inżynierów oraz menadżerów firmy Synthos.

imageimage
Przesłanka - Synthos uzyskuje wynik badań:
- nie ma takich lokalizacji wzdłuż autostrady A4,
- nie ma wymaganej jakości w metodzie plazmowej,
- Gowin i Emilewicz cudów nauki i biznesu nie uczynią,
- pomysł AFNT w domenie POPiSu nie jest ideą pro futuro.
*
Gdyby na terenie Polski uderzyło tyle rakiet, albo był atak dronów, w miejsca, ile było pożarów śmieci, to prezydent ogłosiłby stan wyjątkowy?

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie