Ułożenia
Wszystkie polityki pochodzą od muzyki.
1 obserwujący
50 notek
22k odsłony
114 odsłon

Synthos - "ekoREkin" - atomowa wyrocznia polskiej chemii w obszarze autostrady A4.

Wykop Skomentuj

Potencjał innowacji polskiej chemii w Polsce.

Przesłanka: "Najbogatszy Polak chce zbudować..." - pierwszy nadaje ton idei i jej narracji albo go straci, gdy nie nadąży na ścieżce innowacji.

W poprzedniej notce "inicjatywy energetyczne" poszerzono o splątanie technologii i techniki plazmowej z macierzą postępu w obszarze autostrady A4. W tej notce firma Synthos wydała otrzymane od rządu 10 mln zł na badania, w których uzyskała negatywny wynik dla obszaru autostrady A4, wyrocznię profuturo z domeny polskiej chemii, dla metody plazmowej w gospodarce odpadami.

Polska w stuleciu XX wieku to przede wszystkim potrzeby produkcyjnej. W pierwszej połowie XX wieku przemysł produkcyjny był pochodną "rewolucji przemysłowej" w świecie, związanym z I i II WŚ, następnie z rozwojem potrzeb w budownictwie, transporcie, rolnictwie, oraz higieną, itp. Symbolicznie ujmując chemia była ukierunkowana na działanie:

materia + energia (maszyny, temperatura) -> produkt

Obecnie inżynieria materiałowa musi uwzględniać działania odwrotne:

zużyty produkt -> odpad, np., komunalny -> materia + energia (maszyny, temperatura) <- ekoREatom

Poniżej poziomu energii atomowej jest energetyka jądrowa. Granicą rozkładu poziomu atomowego jest plazma. W poniższej idei i miary Synthos zaprezentował negatywne wyniki badań dla metody plazmowej w gospodarce odpadami względem wyznaczonych potrzeb. Zatem cała notka sprowadzona została do wskazania ostatniej nadziei - potencjał innowacji polskiej chemii metodą startup dla profuturo metody plazmowej gospodarki odpadami w Polsce?

Ułożenie.
Czy 10 mln zł to jest dużo dla badań obejmujących obszar autostrady A4? Zespół co najmniej 100 osób, przy średniej 10 tys. zł miesięcznie na osobę, przez rok badań? I jeszcze by doszły koszty organizacji spotkań, konferencji, publikacji, itp. Zatem w tym ułożeniu to najmniejszy wydatek ministra nauki, aby wiedzieć najwięcej, w jakim kierunku polska chemia i inżynieria materiałowa nie będzie rozwijana w Polsce. Nie ten kraj, nie ta metoda, nie taka przyszłość w gospodarce odpadami. Szkic:

image

 I po temacie.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie