4 obserwujących
83 notki
97k odsłon
1601 odsłon

Trzaskowski "nie zna sprawy". Ignorancja czy niechęć do niewygodnych pytań?

Wikimedia Commons/European People's Party
Wikimedia Commons/European People's Party
Wykop Skomentuj165

Rafał Trzaskowski, kandydat Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy, gościł dzisiaj u Konrada Piaseckiego w Radiu Zet. Jego odpowiedź na pytanie o możliwość rozwiązania sporu z burmistrzem Jersey Stevenem Fulopem wprawiła dziennikarza w prawdziwe zdumienie. Trzaskowski oświadczył bowiem, że... nie zna sprawy, którą od kilku dni żyje opinia publiczna w Polsce.


Przypomnijmy, że burmistrz Jersey zdecydował o usunięciu Pomnika  Katyńskiego, na miejscu którego ma stanąć park miejski. Decyzję Fulopa skrytykował Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, co spotkało się z agresywną reakcją Fulopa. Burmistrz Jersey nazwał trzecią osobą w państwie polskim "antysemitą, białym nacjonalistą i osobą zaprzeczającą Holokaustowi", co wywołało polemikę w Polsce o ewentualności zastosowania kroków dyplomatycznych względem Stanów Zjednoczonych.


O szokujących słowach Fulopa musiał słyszeć każdy, kto choć trochę interesuję się sferą publiczną w naszym kraju. Jeden z kandydatów na fotel prezydenta stolicy Polski powinien śledzić sprawy polityczne w zakresie znacznie bardziej zaawansowanym niż minimalny. Jak to więc możliwe, że do Trzaskowskiego nie dotarły wieści ani planach Fulopa odnośnie Pomnika Katyńskiego ani treść jego skandalicznie obraźliwej wypowiedzi względem Marszałka Senatu?


Możliwości są dwie. Rafał Trzaskowski nie śledzi w najmniejszym stopniu tego co dzieje się w Polsce i za granicą albo też wolał zasłonić się ignorancją, by nie być zmuszonym odpowiadać na niewygodne dla siebie pytanie. Jakby nie było, jest to najlepszy dowód na to, że Trzaskowski na prezydenta Warszawy się nie nadaje. Polityczny ignorant czy poprawny politycznie tchórz nie ma najmniejszych rekomendacji, aby zarządzać stolicą Polski.

Wykop Skomentuj165
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka