5 obserwujących
80 notek
93k odsłony
1047 odsłon

Kampania w oparach populizmu. Czy ciemny lud wszystko kupi?

YouTube/24 GODZINY online pl
YouTube/24 GODZINY online pl
Wykop Skomentuj81

W zeszłym tygodniu poznaliśmy datę tegorocznych wyborów samorządowych. Ci, którzy łudzili się, że tym razem będzie bardziej merytorycznie i poważnie (byli w ogóle tacy?), muszą cię czuć srodze rozczarowani.
 
Koalicja Obywatelska nie zamierzała zbyt długo bawić w tańcu i od razu wytoczyła najostrzejsze działa.  Na ulicach polskich miast, miasteczek i wsi pojawiły się billboardy z groźną miną prezesa PiS, oskarżające partię rządzącą, że sama „wzięła miliony a wszystko drożeje”. O tym, że zasięg akcji jest naprawdę duży mogłem się przekonać osobiście, gdy zobaczyłem billboard na budynku byłego sklepu w kilkutysięcznej wsi, w której mieszkam.

PiS postanowił nie czekać długo z odpowiedzią i w kontrofensywie przygotował billboardy przedstawiające twarz kilkuletniego chłopca z komunikatem, że partia rządząca, owszem zabrała pieniądze, ale złodziejom, i przekazała je dzieciom.

Wszystko byłoby fajnie, wszak niech każdy bawi się jak lubi, gdyby nie fakt, że nietanie przecież billboardy zostały sfinansowane z subwencji partyjnych, czyli w linii prostej z naszych podatków. Środki, które powinny być wykorzystane na tworzenie programów, rozwój think tanków i merytoryczną debatę trwoni się na billboardy, z jednej strony w łopatologiczny sposób mające przekonać, że PiS jest zły i kradnie, a z drugiej, że jest wręcz odwrotnie i  to tylko krzyczą złodzieje, którym odbiera się zagrabione pieniądze.

Czy tym razem ponownie, jak mawiał klasyk „ciemny lud wszystko kupi” i będzie nurzać się w plemiennej walce, wymyślonej w głowach politycznych reżyserów miast wymagać od partii walczących o władzę w samorządach przedstawienia rzetelnych programów rozwoju ich małych ojczyzn? Nie jestem w tym względzie optymistą, ale chciałbym się mylić.

Wykop Skomentuj81
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka