Blog
artretyzm sylwestra stallone
bronisław lemur
0 obserwujących 80 notek 16812 odsłon
bronisław lemur, 25 maja 2017 r.

GIRO 100 ŚWIETNY OSIEMNASTY ETAP

132 2 0 A A A

Znakomita jazda na końcówce etapu do Ortisei. Górki dziś na trasie były niewysokie, a wspinaczki raczej łagodne, ale mimo wszystko było na co popatrzeć. Po kolarzach, którzy przejechali już dwa i pół tygodnia Giro, widać dziś było spore schetanie, jednak niektórzy pokazali, że umią walczyć.

Quintana zawiódł na całej linii - zaatakował raz, ale Dimolę (konsekwentnie już będę trzymał się tej, lansowanej ostatnio przez Dariusza Baranowskiego wersji nazwiska Holendra Dumoulina) zgasił go bez wysiłku. O Nibalim nie ma co wspominać, bo niby też spróbował oderwać się od lidera raz, ale chyba tylko na pokaz. Wydaje mi się, że podczas ataków największych rywali Dimolę uśmiechał się pod nosem: "Tylko na to was stać, mojeżwy gieroje?" Widać było w nim siłę i dziś uwierzyłem, że Holender może wygrać tegoroczne Giro. A Quintana albo jest słaby, albo oszczędza się na przyszłą walkę z Froomem. Żeby tylko po TdF nie został z niczym, czego mu zresztą szczerze życzę.

Wielcy faworyci (Nairo Nie Wiadomo Skąd i Wincenty z Messyny) naprawdę się dziś nie popisali. Jechali w sposób nudny, przewidywalny, bez błysku. Jeśłi jest to spowodowane taktyką, to ja mam takie kolarstwo serdecznie... A Dimolę wręcz przeciwnie - wręcz gasił rywali osobowością.

Pinot i Pozzovivo - o zgrozo - wciąż jadą dobrze. Zakarin też. Jeszcze ci trzej uwierzą w siebie i zwalą z pudła Qiuntanę i Nibalego. Oby! Jeśli tak się stanie, obiecuję, że polubię Pinota :)  

Wspaniale pojechał Jan Hirt, Czech z CCC, który był dziś piąty. W ogóle tegoroczny występ CCC w Giro to niewątpliwy sukces. Chłopaki jadą dobrze jak nigdy. I fajnie, że ten zespół "drugich talentów" wschodnioeuropejskiego kolarstwa rozwija się powoli, ale we właściwym kierunku. Krok za krokiem. Może się kiedyś uda i będziemy mieli z CCC pierwszą UCI World Tour Teamową kolarską drużynę zza Łaby? Jeszcze trochę na to poczekamy, ale sądzę iż myślę, że warto. Powodzenia!


Z ukłonami

Lemur Bronisław, kolarz-teoretyk 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

rozsądny inaczej

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Autor Dziecinna zawziętość wzmożonej strachem opozycji w odpowiedzi na infantylną...
  • @MULTIMIR Dureń.
  • @Autor "Politycy gadają o „społeczeństwie otwartym” i swoimi działaniami wspierają...

Tematy w dziale Sport