Blog
artretyzm sylwestra stallone
bronisław lemur
0 obserwujących 80 notek 16812 odsłon
bronisław lemur, 29 maja 2017 r.

KONIEC GIRO 100 NASTĄPIŁ. WNIOSKI I ZAPYTANIA

246 3 0 A A A

Czy cóś zapamiętamy - my wielbiciele pedałownych zmagań - z tegorocznej gonitwy rowerowej pod słońcem nasłonecznionej Italii się rozgrywającej? Ano, rozpatrzmy się w temacie, poczynając ab ovo, czyli (tłumaczenie dosłowne z łac. na nasze:) "od owego" mojego tekstu, w którym dnia piątego maja wieszczyłem, jak to na Giro z pewnością będzie.

I już z samego początku mamy błąd. Zamiast - jak to trafnie przewidziałem - zwycięstwa Nairo Znikąd, mamy sukces Dumolęna z Holandii. Przyznacie Szanowne Państwo, że to się w głowie nie mieści, żeby jakiś samotny Tomcio pokonał andyjskiego potentata, zwłaszcza że jeżdżącego w zasłużonej dla kolarskiej demokracji hiszpańskiej ekipie. Tym się powinna zająć Komisja Europejska, bo Dumolę to ewidentny biały szowinista i antyuchodźczy fanatyk! 

A teraz nieco jeszcze bardziej serio: skoro Dumolę przez dwa lata potrafił zmienić się z czasowca i średniego klasykowca w tytana Apeninów, to może Michał Kwiatkowski ma rację, że też go ciągnie w tą stronę? Czyli do wielkich turów. Bo nie oszukujmy się - nasz Pan Michał marzy, aby za kilka lat pojechać w TdFie nie za charta i pomagiera, tylko za lidera silnej ekipy. Najlepiej ekipy ze Skaju. Dziś Holender pokazał, że taka droga jest możliwa, więc czemu nie spróbować? Przecież dwa lata temu Skaj nie kupował kota w worku. Zrobili chyba jakieś badania Kwiatkoszczakowi, co nie? Ja pamiętam, jak po zmianie pracodawcy Pan Michał zaczął przebąkiwać o możliwych nowych ścieżkach rozwoju, bo w Kwikstepie ściągali mu wodze, koniecznie chcąc go ustawić za wiecznego klasykowca. Może miał wtedy rację, że wyemigrował za kanał? Może niech się jednak powoli przekwalifikowuje na grandtourowca? Powoli, bo przecież nie od razu Radom zbudowano... Nie, to chyba nie jest dobry przykład. 

Po drugie sekundo, odnośnie losów Nairo Znikąd oraz Wincentego Nibalego:

Quintana jechał pasywnie jak muł. Jego kłopot, to chyba głowa. A w tej głowie - rzecz jasna - widmo Froome'a, rysujące mu się ponuro w niekoniecznie błyskotliwych myślach. Widmo odbierające mu żółtu majot w Paryżu. Wincenty zaś z Messyny to jeszcze inny problem, który nazywa się Starość. Obawiam się, że Włoch nic już więcej nie osiągnie. Oprócz starości doskwiera mu bowiem brak motywacji - on po prostu obżarł się sukcesami i już nie jest głodny. Przez cały wyścig nic, tylko się czaił... A Dumolę był głodny jak wilk.

CCCP (P jak Polska) zaś pojechało jak mogło. Owszem, tą razą chłopaki nie zwalali się z rowerów niczym snopki na dożynkach, ale też za bardzo nie wspierali swego lidera, Jasia Hirta. Kolarza z przyszłością, który zakończył Goro na świetnym dwunastym miejscu. Panie Dyr. Wadecki, bierzta sie do roboty, bo kraj czeka na sukcesy! Musita wzmóc wysiłki, by rozruszać CCC ekipę! Wierzę w Was, że nie zawiedziecie zaufania Mojego oraz Partii i Narodu w ONRze zjednoczonego, jeszcze w bieżącej pięciolatce wprowadzając Hirta do pierwszej dziesiątki na jakimś znaczącym wyścigu wieloetapowym. Chyba że go wam kto podkupi...

Przerzucając się na ogólniki wypada mi jeszcze stwierdzić, iż po namyśle tegoroczne Giro nawet mi się podobało. Przede wszystkim za przyczyną psikusa, jaki sprawił Dumolę. Ale i Pinot był czwarty (żebym go polubił, musiałby być co najmniej trzeci), a Zakarin piąty( czym sprawił mi zawód, bo widziałem go na pudle), tracąc do Quintany i Nibalego bardzo niedużo. Podobały mi się śliczne górskie serpentyny i agrafki, po których cieszyłem się, że to nie ja muszę pedałować, tylko od tego są inni wariaci. Płaska czasówka na koniec wyścigu też wydaje mi się dobrym finałem - zwłaszcza w celu utarcia nosa niektórym murowanym faworytom. To tyle w kwestii odnośnie Giro 100.

Z dwuśladowym pozdrowieniem, 

Lemur Bronisław, cyklista tapczanowy


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

rozsądny inaczej

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Autor Dziecinna zawziętość wzmożonej strachem opozycji w odpowiedzi na infantylną...
  • @MULTIMIR Dureń.
  • @Autor "Politycy gadają o „społeczeństwie otwartym” i swoimi działaniami wspierają...

Tematy w dziale Sport