Blog
artretyzm sylwestra stallone
bronisław lemur
0 obserwujących 84 notki 18283 odsłony
bronisław lemur, 1 lipca 2017 r.

TdF 2017. Będzie się działo czy nie będzie?

161 5 0 A A A

 Na Turze de France powinno się dziać, bo on po to jest, żeby się na nim działo. Ale może w tym roku okaże się, że jednak nie?

A oto co mnie skłania do przyjęcia takiej jak powyżej supozycji (na razie sam w nią nieszczególnie wierzę, ale ona jest możliwa):

Już na pierwszym etapie Skaj pokazał straszną siłę. W pierwszej dziesiątce zameldowało się czterech zawodników tej drużyny. Co to znaczy? Że Froome ma taką ekipę, że nic, tylko się jej bać. Któś mi zara powi, że niekoniecznie, bo dzisiejsza czasówka rozegrana w pięknym czeskim mieście Duseldorfovo n. Wełtawą raz że była krótka, a dwa, że w deszczu. I ten deszcz jednym kolarzom przeszkadzał, a innym przeszkadzało co innego (sznurowadła, hałas etc.), więc jeszcze nie można powiedzieć "Hop". Bardzo być może, ale inne drużyny nie pokazały takiej siły, choć - jeśli chcą dopaść Froome'a - to powinny. Pomocnicy lidera świadczą o nim.

Dwa. Sam Froome dziś był szósty i nadrobił nad najgroźniejszymi konkurentami (góralami) wyścigu więcej niż pół minuty. Płł minuty, a przecież wiadomo, że gór w tym roku na TdF nie będzie tyle co zwykle. Mniej ich będzie. I już po pierwszym etapie Frumcio ma pół minuty przewagi... Gdzie Quintana i spółka będą mogli odebrać mu tą przewagę? Nigdzie? Otóż to właśnie, że być może prawdopodobnie nigdzie. Jeszcze raz mówię, że można machnąć ręką i powiedzieć że przesadzam, ale ja bym nie machał. Otoczony takimi pomocnikami jakich dostarczył mu Skaj, Frumcio może wygrać Pętelkę z palcem na rowerowym widelcu. Oby tak się nie stało, bo po cóż wonczas oglądać TdF? Po nic?

Rafał Majka pojechał dziś nieźle. Nic nie stracił do swych rywali - Quintany, Porte'a,  Aru czy Pantano. (Specjalnie piszę Pantano, bo formalny lider ekipy Tryk-Marszczyfredo, Alberto Wielki Końtador może tylko przeszkadzać młodemu Kolombiano. Nic nie wygra, a będzie grymasił). Jak więc mówię, Pan Rafał nie stracił nic i to dobrze, ale też i nie za bardzo. Dobrze, bo wiadomo czemu (nigdy dobrym czasowcem nasz dzielny kolarz nie był), a źle, bo nic nad konkurencją nie nadrobił. A Frumcio nadrobił ponad pół minuty. A i pomocnicy Majki w porównaniu z pomocnikami ze Skaju, to jednak nie ta liga. Czy chociaż dorównają Trykom, Astanom czy Muvistarom? Się zobaczy. 

Z kolei Movistar już na początku wyścigu stracił Valverde, czyli swojego najlepszego kolarza. Don Alejandro de Carramba y Pantalones za szybko wszedł w mokry zakręt, w którym przed nim fiknęło kozła dwóch innych zawodników. Z dużym zdziwieniem patrzyłem, jak pędem wchodzi w kałużę, w której jak dwa a dwa cztery musiał się przy tej szybkości wyrypać. Chyba za dużo testosteronu. Ale szkoda wielka , bo Valvedre w tym roku jeździł wspaniale. Quintana, jego lider, zapewne żywi obecnie uczucia mocno ambiwalentne: oddycha z ulgą, bo Movistar stracił zapasowego lidera i martwi się, bo kto będzie w stanie go wesprzeć tak dobrze jak Don Alejandro? W tej sytuacji szanse Starej Indianki widzę raczej czarno. Zwłaszcza po tym, co Quintana pokazał na Giro.

Jest i dobra wiadomość. W naszej kochanej Polszcze TdF możemy oglądać w Euroszprocie. No i stało się tak, że tegorocznie oszczędzony nam zostanie los ofiar Krzysztofa Wyrzykowskiego, któren to zasłużony komentator i dziennikarz od kilku lat podczas transmisji z Pętelki katował nas swym przedpotopowym stylem narracji. Wreszcie ktoś się zorientował, że średniowiecze dawno już się skończyło i odesłał Pana Krzysztofa w przysłowiowe Bieszczady. Piszę to z mieszanymi uczuciami, bo ja osobiście Pana Wyrzykowskiego nawet lubię i doceniam, jego poczucie humoru chwytam, ale jednakowoż nie trzy tygodnie dzień po dniu. Gdy go słyszę w trzecim tygodniu, nóż mi się sam w kieszeni roztwiera.

Z pozdrowieniami, 

Lemur Bronisław

kolarz mocno teoretyczny.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

rozsądny inaczej

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Autor Dziecinna zawziętość wzmożonej strachem opozycji w odpowiedzi na infantylną...
  • @MULTIMIR Dureń.
  • @Autor "Politycy gadają o „społeczeństwie otwartym” i swoimi działaniami wspierają...

Tematy w dziale Sport