Blog
artretyzm sylwestra stallone
bronisław lemur
0 obserwujących 84 notki 18283 odsłony
bronisław lemur, 9 lipca 2017 r.

TdF 2017 DZIŚ SIĘ ZACZĄŁ I DZIŚ ZAKOŃCZYŁ

162 3 0 A A A

Smutny dzień.

Porte, Thomas, Contador, Majka rozłożeni na łopatki i to nie przez przeciwników, ale wskutek upadków. Froome dziś wygrał wszystko. Stara Indianka nie wytrzymała - na tym Turze Quintana nic już nie osiągnie. Skaj jest za mocny. Teraz do końca wyścigu będziemy oglądali jak ta drużyna przetrzymuje piłkę, opóźnia grę i czeka na ostatni gwizdek. I się doczeka.

Co do trasy... Ja nie mam pretensji do organizatorów. Mnie ostre zjazdy się podobają. Wnoszą coś nowego do kolarstwa szosowego. Gdy walczysz o zwycięstwo, ryzykujesz. Bez ryzyka nie ma sukcesów, a "mokre" zjazdy to wielkie ryzyko. To tyle w temacie.

Nie wiem, jaki jest stan zdrowia Pana Rafała. Obawiam się, że nienajlepszy. Może powinien się wycofać? Przed nami jest jeszcze Vuelta. Gdzieś trzeba się będzie podnieść, odzyskać moc. Może tam..? Gdy Majka dojdzie do siebie, z pewnością będzie wkurzony, że dziś plan mu się zawalił, a sezon posypał. To dobra motywacja.

Szczerze mówiąc, nie chciało mi się nic pisać o dzisiejszym etapie. Zbyt mieszane uczucia we mnie pozostawił. I pewnie bym nie napisał, gdybym nie spojrzał na oficjalną stronę Turu i nie zobaczył, jak kolarze przyjeżdżali dziś na metę. A konkretnie dwóch kolarzy: Majka z Bory i Kwiatkowski ze Sky'a. Obaj przyjechali z tym samym czasem. Nikt inny takiego nie miał, co oznacza, że jechali tylko we dwóch.  Czyli przy poturbowanym Majce nie było nikogo z jego teamu, z Bory, a duchowego i być może "holowniczego" wsparcia udzielał mu Kwiatkowski, który przedtem (dzień jak co dzień) natyrał się dla Froome'a jak wół. Mam nadzieję, że ciężka praca Pana Michała zaowocuje kiedyś tym, że to na niego będą pracować na TdF-ie. Może już niedługo. Szczerze mu tego życzę. 

I to by było.


Z poważaniem dużym,

Lemur Bronisław (dziś smutny)
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

rozsądny inaczej

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Autor Dziecinna zawziętość wzmożonej strachem opozycji w odpowiedzi na infantylną...
  • @MULTIMIR Dureń.
  • @Autor "Politycy gadają o „społeczeństwie otwartym” i swoimi działaniami wspierają...

Tematy w dziale Sport