2 obserwujących
131 notek
32k odsłony
241 odsłon

Echowi ku rozwadze: premierzy PRL i III RP

Wykop Skomentuj3

Do rzeczy bez wstępów: 

Bolo Bierut - "zimnokrwisty ludobójca"? Nie, bo tylko trybik w maszynce. To nie był Stalin, a co najwyżej... tchórz. Nie zawsze wszelako, bo "zrzucał uczeń portret cara" ze znanego patriotycznego kawałka, to o nim... O Bierucie Bolesławie... Nic nie jest czarne albo białe.

Józiu Cyrankiewicz? Amator luksusów i mąż swojej żony.  Absolwent Auschwitz... "Namiestnik"?  Peut-etre... Namiestnikiem był też Gen. Zajączek. Bohater, który wybrał mniejsze zło. Bo musiał. Nie w imię własnych interesów - tak przynajmniej uważał Zajączek generał, mąż najpiękniejsze Polki swoich czasów... Cyrankiewicz też był mężem wybitnej kobity. Tyle, że nie stawał w bitwach, tylko po zupę dającą w KL przeżycie... A Urzędu Bezpieczeństwa bał się chyba nawet bardziej niż ja idiotów. Rozgrzeszam go.

Jaroszewicz - Pawlak pezetpeeru. Z papierami czekisty. Osobnik znikąd i donikąd. Gdyby w Polsce rządziła hiszpańska inkwizycja, zostałby dominikaninem. Czysta kloaka pazernego koniunkturalizmu. A co do plusów - podobno umiał... Hm... A czy on chociaż umiał pisać? A czy - nawet jeśli potrafił - znajomość ta była mu do czegokolwiek przydatna? Nie sadzę.

M.F.Rakowski - pierwszy od czasów Witosa "chłopski premier". No i skończyło się tak, jak musiało. Wielkim zdziwieniem Mieczysława.

Tadeusz Mazowiecki - uczciwy, porządny człowiek, który się pomylił, bo go czasy przerosły. A co? Każdy jest Einsteinem, cwaniaczki?. Psy wieszają na nim ci, którzy wojny nie odczuli, stalinizmu. I nie trzęśli się przez prawie pięćdziesiąt lat nad tym, jak ten pie... kraj przeprowadzić przez Wielką Noc. 

Jan Krzysztof... Warto zapomnieć. Podobnie jak innych ambitnych chapaczy piniędza. Zauroczonych zwiedzionych w własną małością. Ich miejsce nie w polityce, tylko w Brukseli. Siedzibie korupcji przyjaznej kolesiom. Tam się tacy realizować powinni, bo o prawdziwej polityce pojęcia nie mają I i po to Brukselę w UE mamy, by więzienia krajowe były luźniejsze.

Pawlak.... Pawlak, Nowak, Nosacz, Cebulak, Nikt.

Suchocka - premier? Nie... Premierem był wówczas Geremek, a Suchocka to Ambasador Najjaśniejszej w Watykanie. Po latach podobno uzyskała status Kaplicy Sykstyńskiej. Tylko ręka, która ją stworzyła nie należała do Michała Anioła. Niech jej pensja lekką będzie.

Kto następny? Millery, Cimoszewicze, różne tam Olekse... Przypadkowy postpańszczyźniany motłoch, twory wałęsopodobnego społeczeństwa, szukającego nadziei w dupie zamiast w sobie. No, ale to mamy już za sobą... Dziś już wiemy, że nie ma jak kapitalizm i zdrowa pazerność. prawda? J.K. Bielecki et consortes... :)

Ale cóż tam, strząśnijmy g... z nogawek naszych gaci i pójdźmy dalej...

Tusk. Facet, który zaraził Polaków wiarą, że historia się skończyła. Pomylił się, ale przez osiem lat Cebulaki w to wierzyły. Oraz w to, że UE to nie pole walki na zęby i pazury tylko jeb... sielanka. Że spijanie z dzióbeczków... Niektórzy z nas wciąż w to wierzą. Patrzą nic nie rozumiejącymi oczami na Paryż 18', na Merkel ględzącą o "ekonomicznych" przyczynach rur pod Bałtykiem, na biedną Teresę Brytyjską między Młotem a Kowalem...

cd być może, ale nie wiem czy warto.Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka