2 obserwujących
136 notek
33k odsłony
124 odsłony

EUROPA WSCHODNIA.

Wykop Skomentuj

Lubię sobie czasem poczytać polską wersję Deutsche Welle. Oni tam często piszą o Europie Wschodniej oraz o Polsce i nic mnie tak nie rozwesela, jak mądrości niemieckich dziennikarzy i polityków, diagnozujących mnie, wschodnioeuropejczyka, nie według tego jaki jestem i na co jestem chory albo zdrowy, ale wedle własnego chciejstwa i widzimisię. Według tego, co im się wydaje...

Dziś przeczytałem w pewnym artykule co następuje: „W Polsce i na Węgrzech Ursula von der Leyen cieszy się popularnością przede wszystkim jako matka siedmiorga dzieci." Te niezwykle mądre słowa, których głęboki sens poruszył mnie do rozpuku, wypowiedział niejaki Asselborn, minister spraw zagr. Luksemburga. Jak widać nie mógł się chłopina oprzeć głęboko wiercącej mu trzewia pokusie, aby dołączyć do grona zachodnioeuropejskich znawców Europy Wschodniej. Takich znawców, co to swe wiadomości czerpią z Wikipedii albo innej, równie dobrze zorientowanej w faktach prasy postępowej. 

I nie to jest najśmieszniejsze, że idiotyzm myślenia zaprezentowanego przez Pana Ministra jest porażający i nie do obrony. (Chyba, że ktoś wciąż mentalnie przebywa w epoce wojen religijnych i nie zauważył, że od kilkuset lat świat się posunął. Alias - dla drugich - pobłądził i się cafnął.) Najśmieszniejsze jest, że on na 100 procentów jest pewny, że ma rację. I to właśnie ta jego racja leży u podstaw decyzji, które on - jako polityk UE oraz Prześwietnego Luksemburga - podejmuje. Te decyzje MUSZĄ być błędne, bo są oparte na błędnym rozumowaniu. I tyle.

I niech mi kto teraz wytłumaczy, dlaczego my, wschodnioeuropejczycy, mamy zwracać uwagę na to, co "oni" tam sobie ględzą? I jeszcze dostosowywać się do ich światłych rad, opartych na kompletnej nieznajomości faktów oraz zupełnym nierozumieniu pouczanego "partnera"? 

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale