Blog
marix39
marix39
marix39 Polak , biblijny chrześcijanin
1 obserwujący 78 notek 19449 odsłon
marix39, 19 maja 2017 r.

Moja droga do...#7

73 0 1 A A A„ Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków” List Jakuba 2,26.
Z tego wersetu można by wysnuć tezę, że Jakub zaprzecza Ewangelii głoszonej przez Pawła i innych apostołów, którzy nauczają, że zbawienie jest jedynie z wiary a nie z uczynków. Żadną miarą! Jakubowi chodzi tu o coś zupełnie odwrotnego.Tłumaczy  on Żydom, którzy deklarowali swoją wiarę w Mesjasza, że niemożliwym jest aby żyć w Panu a jednocześnie skakać sobie do gardeł! Oczerniać innych, kłamać , być chciwym i pysznym. Albowiem Pan powiedział:"Takie jest przymierze, które zawrę z nimi w owych dniach, mówi Pan: dając prawa moje w ich serca, także w umyśle ich wypiszę je"Hbr10,16

Jakub widział że adresaci jego listu żyją dalej jak zwierzęta opisane w 2P 2,22 " Spełniło się na nich to, o czym słusznie mówi przysłowie: Pies powrócił do tego, co sam zwymiotował, a świnia umyta - do kałuży błota." Stąd wiedział, że ich wiara była nieszczera a co za tym idzie, nie nastąpiły żadne  zmiany w ich sercach i umysłach. Ot i cała tajemnica o zbawieniu z uczynków. Jedyną drogą do usprawiedliwienia jest Jezus Chrystus! Nie ma innej drogi! To On dokona w tobie zmian,dzięki którym staniesz się nowym stworzeniem,jeśli tylko Mu zaufasz.

Święte sakramenty Kościoła Katolickiego, których kilka przyjąłem a o których Biblia nie zająknie się nawet słowem, skąd się wzięły? Ano z tradycji. Co to jest tradycja, doskonale pokazuje film „Miś” w scenie gdzie chłopy jadą furą z węglem i debatują na ten temat. Bóg objawił nam w Biblii wszystko czego potrzebujemy aby Go poznać . Dodawanie do Jego Słów czegokolwiek ,prowadzi na manowce. Przez takie postępowanie , ludzie tworzą  religię! Odbiegają od Prawdy Słowa Bożego .Czyż to nie religia ukrzyżowała Jezusa? Nic nie docierało do kapłanów i uczonych. Ich religia była najważniejsza!!! A przecież przyjście Pana  zapowiedziano z dokładnością  co do  dnia(Księga Daniela). Jezus dokonywał wielkich cudów. Wszyscy normalni ludzie lgnęli do niego ,bo nie mieli wątpliwości ,że to On Mesjasz, Syn Boży. A religia pozostała niewzruszona.

Czy ty drogi czytelniku chcesz należeć do Pana, czy też chcesz tkwić w religii, musisz odpowiedzieć sobie sam na to pytanie. Jezus mówi Tak: „ Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną”(Ap3,20) . Dla mnie wybór był prosty-otworzyłem drzwi Panu a religię odrzuciłem precz. Trzeba wiedzieć jeszcze o rzeczy najważniejszej,mianowicie o tym, że czas na uregulowanie  naszych spraw z Bogiem, mamy tylko i wyłącznie tu i teraz, za ziemskiego życia.Jeśli nie staniemy się dziećmi Bożymi w czasie ziemskiej pielgrzymki,to po naszej śmierci żadne modły,msze i inne ludzkie wymysły nic nie pomogą!!! Czyściec to wymysł ludzki!!!Nie istnieje!!!

 

 

Opublikowano: 19.05.2017 08:26.
Autor: marix39
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • "Kto i kogo zapewnia w Słowie ? Ludzie ludziom..." - przypuszczałem,że ma pan takie...
  • "Newton się pomylił, nikogo nie zwiódł - to zasadnicza różnica- to ludzie pod wpływem...
  • "Ale tak samo postępowali Faryzeusze - badacze Pisma, pełni cytatów ( czy wypełniana...

Tematy w dziale Rozmaitości