Blog
marix39
marix39
0 obserwujących 65 notek 13105 odsłon
marix39, 9 czerwca 2017 r.

Kukułeczka kuka

80 0 1 A A A

Obudziła mnie dziś kukułka.Krzyczała w niebo głosy od piątej rano.Nie pozwoliła się wyspać ,więc napiszę tu o niej ,a może odleci w nieznane i będę mógł odpoczywać w spokojności.Kiedy byłem w przedszkolnym wieku ,dziadek powiedział mi ,że kiedy kuka kukułka,musisz mieć przy sobie jakiś pieniążek,bo inaczej okuka cię i będziesz cierpiał biedę ,przez resztę życia. Wręczył mi  aluminiową złotówkę.Zrobił to pod wpływem kukułki,która wtedy właśnie kukała.

Jak widać ktoś już wcześniej musiał powiedzieć o tym dziadkowi,bo  inaczej skąd by o tym wiedział? Dziadek przekazał tę wiedzę mnie.Od wpadania w panikę na głos kukułki i sprawdzania czy mam w kieszeni jakiś grosz,uwolnił mnie dopiero Jezus,kiedy oddałem Mu swoje życie.Czy mam do dziadka żal, że z niewinnego ptaka uczynił traumę w mym życiu na długie lata?Czy pomyślę, że mnie nienawidził i dlatego mi to zrobił?Ja tak nie pomyślałem , bo nie mam wątpliwości ,że bardzo mnie kochał.Opowiadając mi historię o kukułce nie miał świadomości,że może szkodzić tym wnukowi,którego kocha , oraz nie zdawał sobie sprawy,że powtarza wyssane z palca bzdury.

Kukułki słyną z tego, że podkładają swoje jajka do gniazd innych ptaków,aby to one je wysiedziały,przysparzając jej potomstwa a tym samym chwały.Tak się dzieje od zawsze.Ten,Który wymyślił i stworzył kukułkę,zrobił to po coś. Kto wie ,czy nie po to abyśmy dzięki niej nauczyli się spostrzegawczości.O! Przestała kukać!Teraz wiem na pewno,że zależało jej aby znaleźć się na fejsiku, albo doszła do wniosku,że ja jej jajek nie wysiedzę...

[marek]


Opublikowano: 09.06.2017 07:11. Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 07:13.
Autor: marix39
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Proszę zapoznać się z Księgą apokalipsy na początek.Mam wrażenie,że problem polega na...
  • "O ciele Pana Jezusa , pomimo świadectwa św. Tomasza , pisze pan wymijająco." - nikt nie...
  • "A czy pana zdaniem Pan Jezus ma ciało?" - 2Kor3,17 "17 Pan zaś jest Duchem10, a gdzie...

Tematy w dziale Rozmaitości