0 obserwujących
8 notek
3164 odsłony
760 odsłon

Luka VAT – zrobiła się bezosobowo?

Wykop Skomentuj24

Gdzie są urzędnicy skarbowi, którzy robili milionowe zwroty VAT? Nadal będą służyć. Tylko komu. Nowe warunki pracy narzucone przez UE, które polegają między innymi na scentralizowaniu i zinformatyzowaniu informacji o VAT w przedsiębiorstwach wykluczają wały, które mogli robić dotychczas. Najgorsze jest to, że te wały polegają na gigantycznych wypłatach (milionowych) przelewach z US. Niech każdy sobie wyobrazi, a może ma doświadczenie jak się załatwia ulgę podatkową w US. Nic nie załatwi. Obniżenie kwoty wpłacanego podatki dla pospolitego fizola nie ma argumentów, choćby mu się spalił warsztat. Tymczasem milionowe zwroty VAT ktoś wypłacał. Nigdy nie poznamy nazwisk tych urzędników. Nadal mogą sobie pracować (grzać posadki w administracji). Będą pobierać sowite emerytury. Zarówno ci co gnoili fizolów-kluski, jak ci co transferowali miliony (tytułem zwrotu VAT). Nikt nie dyskutuje nad gównianą pracą urzędasów (nawet wbrew prawu, przepisom). No przecież gdyby ktoś się dobrał do takiego z prowincji, to i można by się dobrać do takiego z centrali – a to byłby niebezpieczny (dla nich) precedens. A przecież to znakomici fachowcy, z doświadczeniem z PRL. 

Jednocześnie warto zauważyć, że te same persony załatwiły wielu maluszków, począwszy od Kluski. Masakrowanie biznesowego lokalesa ma wiele zalet. Media nie mają interesu w tym, by się zajmować. W końcu nie wiadomo jak tam było. Zagraniczne media tym bardziej. Niech sam sobie cap opłaci reklamę sponsorowaną, artykuł sponsorowany. Za darmochę nie będą płacić. A jednocześnie mają przecież inne zlecenia PR itd. Trzeba wykonać robotę dla lobbystów. Nie zawsze rzeczywistość pasuje do wykonywanych zleceń. Urzędnicy jednocześnie wykazują, że coś robią, a że wybiórczo walą w jednego na tysiące cwaniaków a, że walą w mikrusa, a nie gigantyczne korpo. To mniej pracy, a sprawa z aktami jest.

Tak się składa, że największe możliwości w robieniu wałów transgranicznych mają korporacje transnarodowe. W szczególności takie, które mają gigantyczne obroty i miliony operacji. Które mają setki lokalizacji w całej Europie. Tak, chodzi między innymi o sieci handlowe. Pewnie o takich sprawach jak ceny transferowe usłuszymi jak UE wprowadzi kolejne regulacje, które trzeba będzie implementować (podobnie jak z VAT). Wtedy też w charakterze ojców sukcesu też podłączą się jakieś przypadkowe osoby, co znalazły się w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie. Luka VAT zmaleje.


Wykop Skomentuj24
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka