Blog
MaSZ
MaSZ
MaSZ masz_68@interia.pl
11 obserwujących 275 notek 364918 odsłon
MaSZ, 7 czerwca 2017 r.

Przyjmowanie "uchodźców" - lista mitów i zabobonów

2169 54 0 A A A

Mit 8 - wprowadzimy mądrą politykę asymilacyjną, nie dopuścimy do powstania gett

Myślenie życzeniowe, nie udało się to w żadnym kraju. 

Mit 9 - młodzi muzułmanie pomogą polskiej gospodarce

Ogromna większość nie tylko nowych imigrantów (ponad 90%), ale nawet tych przybyłych lata temu nie pracuje. W UK szacuje się, że ponad 60% dorosłych mężczyzn żyje z zasiłków.

Mit 10 - cóż z tego, że zgodzimy się na przyjęcie uchodźców, i tak wyjadą

Dziś tak to wygląda, ale wprowadzone zostaną mechanizmy, aby zmusić przybyszów do pozostania w kraju, do którego zostaną przypisani. Np. będą dostawali zasiłki jedynie tam gdzie mają mieszkać. Gdy zaczną tworzyć się getta, poczują się jak u siebie i zostaną. Przez dziesiątki lat Polska będzie musiała płacić im zasiłki, mogą pojawić się pomysły, aby ich wysokość została unormowana dla całej Unii Europejskiej. 

Mit 11 - trzeba pomagać biednym ludziom

Tak trzeba, ale ma to swoje granice. Gdyby zapewnić bezpieczny transport do Europy dla wszystkich biednych, z samej Afryki przybyłyby setki milionów. Jeśli rozumiemy, że to niemożliwe, których biednych nie wpuszczać, skoro biednym trzeba pomagać?

Mit 12 - cóż z tego, że 80% Polaków nie chce uchodźców, mamy demokrację przedstawicielską, demokratyczne wybrane elity decydują.

Konstytucja mówi, że to Naród jest suwerenem. Jest reprezentowany przez władze, ale ma to swoje logiczne ograniczenia. Nie ma sensu pytać społeczeństwa o eksperckie i możliwe do odwrócenia decyzje. Dotyczy to korekt prawa, umów międzynarodowych, struktury budżetu i tysięcy innych. Czym innym są jednak fundamentalne kwestie decydujące o losie kraju na dziesięciolecia. Właśnie z takich powodów ws. wejścia do Unii Europejskiej odbyło sie referendu. Podobnie ws. przyjęcia Konstytucji. W kwestii "uchodźców" organizowanie referendum nie ma sensu, bo miażdżąca większość Polaków jest przeciw. Naród wydał werdykt. 

Powyższa lista z całą pewnością może być dłuższa. Publiczna debata pod hasłem politycznej poprawności i tzw. "narracja" często skrywa rzeczywistość. Zdrowy rozsądek bowiem jasno dowodzi, że zgoda na relokacje do Polski "ludzi z innego kręgu kulturowego" pozbawiona jest sensu, a jednocześnie wprowadza ogromne zagrożenia. Warto być tego świadom.

Opublikowano: 07.06.2017 15:37. Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 16:39.
Autor: MaSZ
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Tylko prawda jest ciekawa. masz_68@interia.pl

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Skoro tak, dobrze zrobił. Takich tekstów są jednak setki.
  • Nie są ok. Ten tekst mówi o tych, którzy nieustannie przypominają o swoim inteligenckim...
  • Dzięki za wyjaśnienie. To dobra wiadomość.

Tematy w dziale Polityka