Ze szkockiej perspektywy.
Z kimś kto odrzuca prawdę nie warto dyskutować. Prawda jest bowiem niezbędna do ustalenia kodu komunikacji.
1 obserwujący
22 notki
2881 odsłon
127 odsłon

Fałszywa świadomość

Wykop Skomentuj2

Pomijając czystą propagandę lewicy w tym aktywistów LGBT i innych genderystów, dotyczącą określenia „ideologia LGBT” czy „ideologia gender”, mającą zohydzić jej przeciwników jako jednostki dehumanizujące pewną kategorią ludzi, to główny problem tkwi w sferze pojęć.

Według lewicy samo sformułowanie ideologia ma charakter pejoratywny. Marks definiując ideologię stwierdził między innymi, że jest to: „fałszywa świadomość, czyli zbiór poglądów, których funkcją jest afirmowanie aktualnego układu ekonomiczno-politycznego; poglądy te są przyjmowane za prawdziwe przez ludzi żyjących w tym układzie, choć w istocie powstały one dzięki niemu, a poza nim tracą swoją iluzję prawdziwości;”.

To dlatego gdy określa się jakiekolwiek poglądy lewicowe jako ideologię, marksiści reagują alergicznie. Oni jako ludzie „oświeceni” uważają swoją świadomość i poglądy jako wynik nauki.

Oczywiście nie jest to żadna nauka, a stek nielogicznych, niefalsyfikowalnych, bzdurnych tez, bronionych wyłącznie nienaukowymi metodami takimi jak: cenzura, ostracyzm i dogmat. Jedyna falsyfikacja jaka miała miejsce w przypadki „nauk marksistowskich” to falsyfikacja historyczna polegająca na zmieceniu bolszewickiej wersji marksizmu. Ci którzy żyli w tamtej epoce pamiętają zapewne takie przedmioty akademickie jak „naukowy socjalizm”, „socjologię marksistowską” i tego typu brednie. Dziś sytuacja jest identyczna, ideolodzy lewicy kryją się za płaszczykiem „nauki” z którą mają naprawdę niewiele wspólnego.

Najzabawniejsze jest jednak to, że marksistowska definicja ideologii dokładnie opisuje ich fałszywe ,afirmujące układ polityczno-ekonomiczny zachodu poglądy przyjmowane przez ludzi żyjących w tym układzie, będące w rzeczywistości iluzją.    

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo