25 obserwujących
111 notek
107k odsłon
43 odsłony

USA: Arcybiskup Nowego Orleanu zakażony

Wykop Skomentuj2

Pierwszy amerykański duchowny wysokiej rangi uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Gregory Aymond stał się pierwszym katolickim biskupem w USA, który publicznie ogłosił zakażenie koronawirusem pustoszącym cały glob. 

W oświadczeniu opublikowanym w poniedziałek 70-letni arcybiskup powiedział, że ostatnio doświadczył łagodnych objawów i został zbadany bardzo wnikliwie.

- „Powiadomiłem tych, z którymi byłem blisko” - napisał w oświadczeniu. „Nie trzeba dodawać, że poddałem się kwarantannie, aby nie wpływać na innych”.

„Wykorzystam ten cichy czas na dodatkową modlitwę i poświęcenie dla wszystkich poważnie dotkniętych wirusem” - kontynuował. „Modlę się, aby wkrótce wyzdrowieć i kontynuować posługę. W międzyczasie będę obecny na Facebooku i archidiecezjalnej stronie internetowej z refleksją na temat tego kryzysu i uzdrawiającej mocy Boga ”.

Aymond kieruje archidiecezją w Nowym Orleanie od 2009 roku i bierze aktywny udział w pracach episkopatu USA. Był sekretarzem Konferencji Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych (USCCB), a także przewodniczącym Komitetu USCCB ds. ochrony dzieci i młodzieży. Stał na czele Komitetu ds. Kultu Bożego.

W ubiegłym tygodniu biskup Barry Knestout z Richmond w stanie Wirginia ogłosił, że poddał się kwarantannie po przejściu testów na koronawirus, jednak diecezja ogłosiła w poniedziałek, że uzyskał wynik negatywny. Ponadto w zeszłym tygodniu John Garvey, prezydent Katolickiego Uniwersytetu Ameryki, ogłosił, że uzyskał wynik pozytywny, a w weekend franciszkanin, 59-letni John-Sebastian Laird-Hammond, stały diakon, został pierwszą znaną śmiertelną ofiarą koronawirusa z szeregów amerykańskiego duchowieństwa.

Do tej pory ponad 35 000 osób w USA uzyskało wynik pozytywny na obecność wirusa, co spowodowało prawie 500 zgonów.


Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale