25 obserwujących
110 notek
106k odsłon
423 odsłony

Odbieranie zwierząt, jak odbieranie dzieci. Może Ordo Iuris pomoże właścicielowi pumy

Wykop Skomentuj25

Schemat narzucony relacji właściciela i jego pumie, Nubii jest ten sam co dla dzieci i ich zakłopotanych rodziców, bywa że niewydolnych lub po prostu biednych.

Fundusz norweski posłużył kilkanaście lat temu szkoleniu polskich sędziów w kierunku jednego rozwiązywania problemów rodzinnych – przez odbieranie dzieci. Etatystyczne skrzywienie Skandynawii prowokuje nadopiekuńczość państwa i generuje powszechne mylne zaufanie do jego kompetencji.

Odebranie zwierzęcia Kamilowi Stankowi nie jest dobrym rozwiązanie, ale sądownictwu i ekspertom z poznańskiego ZOO wydaje się jedyne – i tu uwaga – zatem najlepsze. 

Zobaczmy jakie dalsze zniekształcenia poznawcze nastąpiły w związku z etatystycznym przegięciem i założeniem, że "to jest jedyne i najlepsze rozwiązanie". Dorabia się kontrfaktyczną historię, że zwierzę cierpi ("jest smutne"), jest zaniedbane i zamknięte w klatce a Kamil może być niezrównoważony i naraża na niebezpieczeństwo osoby postronne. 

Przyjaciel Nubii jest nie tylko sprawny fizycznie. Wymyślił oryginalny projekt edukacyjny (Projekt PUMA - Nubia), z którego wynosimy o wiele lepsze wrażenia i głębszą wiedzę o dzikich zwierzętach niż z zamkniętych obiektów. 

Najbardziej miarodajna opinia o jego sprawczości pochodzi od inspekcji sanitarnej:

"Na podstawie ustaleń z kontroli uznano, że właściciel zwierzęcia zapewnia warunki (…) w sprawie gatunków niebezpiecznych dla życia i zdrowia ludzi" – Kielce 26 listopada 2019.

Symptomatyczne jest, że pierwsza przeciwko Kamilowi odezwała się - głosem Ewy Zgrabczyńskiej dyrektorki poznańskiego zoo - Gazeta Wyborcza wychodząc od tych samych tez, które uśmierciły Puszczę Białowieską. – W zoo Nubia odzyska część swojej biologicznej tożsamości. 

Interesujące jest, że te same przekonania o rzekomej spontanicznej i zmysłowej tożsamości pobrzmiewają w poglądach ekologicznych, genderowych, liberalnych o naturze ludzkiej, która ma być zdziczała i niewychowana jak puma. 

Pocahontas z Poznania najwyraźniej uparła się na białego człowieka z Ogrodzieńca. Feministkę rozsierdziło jeszcze to, że jest on dobrze wyszkolonym wojskowym, kocha normalnie i jest po ludzku przywiązany do zwierzaka a kot do niego. Za dużo grzechów na raz. 

Akcja pracowników ZOO to fuszerka zasługująca na osobne omówienie. Mężczyzna ubiegł komandosów od Zgrabczyńskiej i bez przeszkód oddalił się z ulubienicą. 

Kamil, świadomy – bardziej niż ekspertka Wyborczej i Sąd – złożoności problemu ma wolę znaleźć wspólnie wyjście z tej sytuacji. Przede wszystkim poszukuje profesjonalnej pomocy prawnej, którą wstępnie odnalazł u miejskich prawników. Nubię tymczasowo umieścił w chorzowskim zoo. 

"Mamy to! Jesteśmy tu dla Ciebie Kamilu i Nubio. Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, chorzowskie ZOO da na jakiś czas schronienie Nubii. Nie w Poznaniu, a w Chorzowie! Będzie czas na pomoc prawną, nie w lesie, a w dobrych warunkach. Cieszymy sie ogromnie, to jest bardzo ważny moment tej sprawy" – napisał na Facebooku radny Litewka, którego wpis stał się źródłem informacji w tej sprawie m.in. dla portali internetowych.

Kodeks nie przewiduje podobnej sytuacji: więzi, która wytworzyła się między człowiekiem a zwierzęciem. 

Nubia zamknięta w zoo utraci poczucie wewnętrznej pewności, którą daje jedyna w swoim rodzaju opieka i miłość Kamila Stanka. 

Krzywda zaplanowana przez lepiej wiedzącą GW i funkcjonariuszy z Poznania jest podwójna. Dotyka i zwierzę, i weterana z Afganistanu, uczciwego i dobrego człowieka, dla którego zachowanie urzędników jest wtórną po wojnie trauma a program życiowy uruchomiony przez uratowaną z rąk handlarzy Nubię szczególną autoterapią. Zachowanie urzędników jest policzkiem wymierzonym polskim bohaterom. Teraz czeka weterana kampania oszczerstw nadawanych z Czerskiej. 

Liczę na wyobraźnię i doświadczenie ministra Michała Wójcika. 


Wykop Skomentuj25
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości