MCzerw MCzerw
243
BLOG

Plakat L. Sykulskiego "Nie nasza wojna", więc czyja?

MCzerw MCzerw Polityka Obserwuj notkę 43

image

Znany politolog, założyciel polskiej organizacji politologicznej, Leszek Sykulski, oberwał ostatnio bardzo mocno od mediów. Wygryzły go – po odpowiednim donosie a potem zamilkły - z posady nauczyciela akademickiego. Miał ich zdaniem zbuyt wiele na sumieniu: nie śpiewa w chórze proukraińskim a Jackowi Bartosiakowi i jemu podobnym zarzucił podżeganie do wojny.

Zwróciłam uwagę na akcję bilbordową buntownika. Antywojenny przekaz jest mi bliski, ale nie z pobudek, które plakat sugeruje, czyli zdroworozsądkowego dystansu do miejsca, z którego dociera zagrożenie również nad Wisłę.

Dlaczego nie jest to nasza wojna? Mało tego - dlaczego nie jest to wojna Ukraińców?

Skoro niemal wszyscy eksperci przyznają, że toczy się na Ukrainie konflikt globalny o utrzymanie światowego przywództwa, to jest oczywiste, że to nie nasza wojna. Jest to wojna Waszyngtonu z Pekinem, którego sojusznika za cenę ukraińskiej przelanej krwi chce się osłabić.

Wokół Białego Domu tłoczy się oligarchia ukraińska, która wybrała Żeleńskiego, więc jest to wojna oligarchów, którzy korumpowali Ukrainę. Robak korupcji – piszą ukraińskie media – toczy Kijów jeszcze bardziej w dniach konfliktu z Rosją.

Ludzie, którzy podporządkowali sobie państwo ukraińskie identyfikują fałszywie cele narodu ze swoimi i umiejętnie do tego przekonali jakąś część społeczeństwa, do czasu.

Ukraińcy głoszą coraz śmielej, że nie będą ginąć za Żeleńskiego i oligarchiczne klany, więc ta wojna nie jest ich.

Jestem z narodem ukraińskim, wyrosłym w kręgu bizantyjskiej cywilizcji i nie chcę, żeby młodzi chłopcy i starcy ginęli za jakiekolwiek żydowskie klany z Ukrainy i globalne z powodu ich ambicji i nieludzkich decyzji, a zakładam że garstka Ukraińców – nacjonalistów jest ich sprzymierzoną częścią, która nie reprezentuje i reprezentować nie może całości Ukrainy złożonej z Węgrów, rosyjskojęzycznych Ukraińców, Greków, Polaków.


MCzerw
O mnie MCzerw

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka