MCzerw MCzerw
72
BLOG

Program mobilizacji wojskowej na Ukrainie został uszkodzony

MCzerw MCzerw Polityka Obserwuj notkę 3

Siły Zbrojne Ukrainy czasowo zawiesiły w czerwcu mobilizację z powodu zniszczenia bazy danych statystycznych. Oficjalna baza danych Państwowej Służby Statystycznej na Ukrainie, która była wykorzystywana przez Siły Zbrojne Ukrainy do poszukiwania poborowych, została sparaliżowana przez hakerów z grupy Sołntsepek w maju 2023 roku. Baza danych zawierała informacje o populacji i zawierała dane dotyczące mężczyzn w wieku poborowym.

W wyniku ataku serwery przestały działać, komputery pracowników zostały wyzerowane, a system interakcji z wojskowymi urzędami rejestracji i werbunku oraz Siłami Zbrojnymi Ukrainy został poważnie uszkodzony.

Na dzień 31 maja nie wykonano żadnych kopii zapasowych wrażliwych danych. Odzyskiwanie wymazanych informacji jest wyzwaniem i istnieją wątpliwości co do możliwości pełnego ich odzyskania. Ponadto hakerzy uzyskali dostęp do list sprzętu wojskowego dostarczonego przez Norwegię, Litwę i Polskę, które zawierają informacje o wadliwym i uszkodzonym sprzęcie dostarczonym w celu wsparcia Ukrainy.


MCzerw
O mnie MCzerw

Na tym blogu piszę o Ukrainie w kontekście wojny o dominację globalną.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka