MCzerw MCzerw
241
BLOG

Věra Jourová zła na Słowację (z cyklu "marionetki Sorosa")

MCzerw MCzerw Polityka Obserwuj notkę 2
Jest ich wielu, skorumpowanych, zastraszonych i ślepo posłusznych polityków udających, że nie funkcjonują w matrixie.


Nie pomogły knowania izraelsko-amerykańskich pijarowych agencji wpływu. Wybory parlamentarne na Słowacji na przekór potwornej zbrodni na dziennikarzu J. Kuciaku - którą celowo obciążano Roberta Fico - wygrała jego sceptyczna wobec NATO Socjaldemokracja. 

Sorosowska zakładniczka, wybawiona z aresztu, do którego w każdej chwili może wrócić, o ile nie będzie posłusznie wykonywać poleceń centrali oligarchicznej w USA, zaniepokojona samodzielnością Słowaków oskarżyła ich o nieuleganie dezinformacyjnej akcji mediów, które na Słowacji - jak w większości krajów Europy środkowo-wschodniej -  należą do stajni jej chrzestnego ojca, George'a. Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej ds. Wartości Europejskich i Przejrzystości Věra Jourová zastrzegła, że choć "szanuje wyniki wyborów parlamentarnych na Słowacji należy zauważyć, że na przykład partia Progresivne Slovensko (PS), która zajęła drugie miejsce, spotkała się z bezprecedensową przemocą dezinformacyjną". Przemoc ta polegała na wskazywaniu prokorporacyjnego lobbingu uprawianego przez sympatyków i członków ugrupowania.

Kryminalna przeszłość Věry Jourovej? (dorzeczy.pl)

https://dorzeczy.pl/opinie/195717/kryminalna-przeszlosc-very-jourovej.html

'The time of the Wild West is over,' EU's Věra Jourová warns Elon Musk’s Twitter from Davos - YouTube

https://www.youtube.com/watch?v=LRDp7bVDDt8

Polityczka nie jest w stanie powiedzieć, jak bardzo dezinformacja wpłynęła na przebieg wyborów. Wiemy natomiast coś o dezinformacji wykonanej przez "prestiżowe" ośrodki sondażowe. Wyniki exit poll wskazywały na miażdżącą przewagę prosorosowskich liberałów z "Postępowej Słowacji". 

Zdaniem socjologa Michała Vaszeczka z Bratislava Policy Institute (BPI) wyborcy zwycięskiej ostatecznie partii ukrywali swoje prawdziwe poglądy i polityczne sympatie. "Jeszcze nie widziałem exit poll w regionie albo nawet w EU, które by w tak straszny sposób się myliły" - dziwił się. - To oczywiste, skoro wyborcom mówiono, że są podatni na spiski i dezinformację. Jedynym wytłumaczeniem jest fakt, że na Słowacji ufność do ludzi i ufność do instytucji jest wyjątkowo niska - zauważył.

O ukrywaniu prawdziwych poglądów mówił też socjolog Miloslav Bahna ze Słowackiej Akademii Nauk. Przypomniał, że badania exit poll polegają na pytaniu osób, które wychodzą z lokali wyborczych na kogo oddali swój głos. Część z nich nie chciała przyznać się do głosowania na Smer. "Słowacja miała już takie doświadczenia z exit poll w latach rządów Vladimira Meciara. Także nie chciano przyznawać się do głosowania na niego. Nazywaliśmy to ukrytymi wyborcami HZDS" - powiedział słowacki socjolog. 

Bahna podobnie jak Vaszeczka stwierdził, że wyborcy Smeru nie chcieli przyznać się do partii, na którą oddawali głos. "Wyborcy Smeru przed wyborami słyszeli, że wybory będą zmanipulowane. Jednocześnie nie wierzyli w sondaże przedwyborcze. Obawiali się, że część z nich chce zaszkodzić partii Ficy lub są niewiarygodne. W efekcie ankieterzy, przedstawiciele firm badawczych byli okłamywani. Nie dostali informacji na kogo głosowano". Bahna pokreślił, że ośrodki badania opinii publicznej powinny w swojej metodologii uwzględniać taką sytuację, przedstawiając sondaże.

MCzerw
O mnie MCzerw

Na tym blogu piszę o Ukrainie w kontekście wojny o dominację globalną.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka