Blog
Mecenas Krzysztof D.M. Nowak
Mecenas Krzysztof D.M. Nowak
2 obserwujących 1085 notek 227309 odsłon
Mecenas Krzysztof D.M. Nowak, 18 maja 2017 r.

Straciłem serce do Szczecina


Wydaje mi się, że można często trochę idealizować miejsce swojego dorastania. Będąc na emigracji odliczałem dni do powrotu do Szczecina. Teraz po ponad 2 miesiącach spoglądania na Szczecin neutralnym okiem muszę powiedzieć, że straciłem serce do tego miasta.

Jeszcze nie wiem konkretnie kiedy, i konkretnie dokąd (choć mam już pewne wstępne koncepcje, ale zachowam to dla siebie), ale zamierzam wyprowadzić się stąd; tym razem na stałe. Choć co jakiś czas do Szczecina będę zaglądać odwiedzać rodzinę i znajomych, czy ewentualnie jakieś interesy. Może wspomnę, że niby w sumie fajnie z tym Szczecinem pod tym względem, bo można się wybrać do kina z wieloma salami, na kręgle, na tor go-kartowy, czy gdzie indziej. Ale codziennie nie wybieram się na tego typu rzeczy, tylko raz na jakiś czas, to też nie mam co z tego względu na codzień tu przesiadywać.

Jeszcze posiadałem ambicje, aby prędzej czy później przejąć władzę w Szczecinie. A jak już coś robić to na 100%. A więc w takim wypadku doszłoby do ekspansji Szczecina, oraz powiększenia liczby ludności. Mógłbym przysłowiowym pstryknięciem palcem m.in. załatać dziurę budżetową, załatać dziury na drogach, zadbać by młodzież szkolna nie miała dziur w zębach, czy zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza. Ale czy sprawiłoby to, że tutejsze ludzkie serca zostałyby załatane, albo te ludzkie dusze mniej zanieczyszczone? Śmiem wątpić. 

Pora pogodzić się z tym, że szczecinianie przeważnie prowadzą obcy mi styl życia i wyznają odmienne wartości. A jak już kiedyś wspomniałem, nie będę bawić się w przeprogramowywanie całej społeczności na siłę. W drugą stronę - na mnie też z kolei społeczeność nie wywiera wpływu, wiem kim jestem i co sobą reprezentuję. Ale zwyczajnie przykro mi patrzeć w niezliczone przykre oczy.

Nie wiem czy będzie to dla szczecinian jakąś pociechą czy nie, ale dodam, że wyrobiłem sobie nienajlepszą opinię nie tylko o Szczecinie, ale także o szeregu innych miejscowości, np.: Warszawa, Łódź, Wrocław, Trójmiasto, czy z bliższej okolicy Gorzów Wlkp. czy Świnoujście. 

Pozdrawiam.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

imagefree counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • 10 powiatów / miasta na prawach powiatów z najwyższym odsetkiem jakie mi wyszły: - Wrocław...
  • @Amstern Wziąłem pod uwagę 10 statystyk, ale żadna z nich nie była odnośnie wyborów...
  • @niekompetencja Przyczyn nieszczęść Europy. Ja osobiście jestem szczęśliwym człowiekiem.

Tematy w dziale