3 obserwujących
1413 notek
297k odsłon
233 odsłony

Komu nie podoba się film GREEN BOOK?

Wykop Skomentuj4

W czasach gdy człowiek jest bombardowany poprawnością polityczną, kampaniami ,,black lives matter", ,,me too", ,,lgbt+ pride" itd., a np. jako średniowieczni rycerze występują osoby, które nie mogły nimi być, to wolę podchodzić z rezerwą także do oglądania niektórych filmów. I jednym z filmów, których raczej nie zamierzałem oglądać był Green Book. 

Jednak odważyłem się i obejrzałem. I nie żałuję. Mam tak, że po obejrzanym filmie czytam sobie opinie w internecie. I co, i komu nie podoba się ten film? Lewakom. Otóż, według nich występuje tutaj ,,white man savior complex", czyli ,,kompleks białego zbawiciela", a rozchodzi się o to, że biały gościu był bardziej ogarnięty życiowo i w paru sytuacjach ratował tego drugiego, np. przed obrabowaniem. No cóż, ja jakoś nie zauważyłem narzekań i sam też nie narzekam, że ten drugi (czarny, biseksualny muzyk) był inteligentniejszy od tego pierwszego i np. pomagał mu pisać listy. Dodam, że film jest oparty na faktach, więc to było tak jak było po prostu.

No cóż, lewactwo to postępująca choroba. Na szczęście normalny człowiek może wynieść więcej z tego filmu, niż doszukiwanie się dziury w całym wedle swojego wąskiego, ,,postępowego'' światopoglądu.

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura