3 obserwujących
1488 notek
318k odsłon
273 odsłony

Wyrzucić Turcję z NATO i UE i dać sankcje

Wykop Skomentuj13
Jeszcze kilkanaście godzin temu byłem za zamrożeniem członkostwa Turcji w NATO. Sytuacja w regionie intensyfikuje się. I teraz jestem za jej całkowitym wyrzuceniem z NATO, anulowaniem jej stowarzyszenie z UE, oraz nałożeniem sankcji gospodarczych.

Turcja straszy, że puści do Europy miliony nielegalnych imigrantów jak nie poprzemy ich inwazji. Co to za szantażowanie? Wystarczy uszczelnić granice z Turcją, a jak coś jeszcze będą próbować Turasy podskakiwać, to my ich zaszantażujmy odzyskaniem suwerenności nad północnym Cyprem przez Republikę Cypru. I się nie bójmy, bo owszem armia turecka jest spora, ale jest niczym w porównianiu z całym NATO, nawet gdyby nie wliczać w to USA - nec Hercules contra plures.

Jakie cele przyświecają Turcji oprócz już dokonanego naruszenia integralności terytorium Syrii? Zbrodnicze. Czystki etniczne, mord na Kurdach, aneksja pasu przygranicznego terytorium, oraz uwolnienie bojowników ISIS z więzień i użycie ich w jakimś niecnym charakterze. Dodatkowo Turcja ma w planach podobną inwazję na Irak.

Pojawiły się głosy, że wszystko w porządku, bo Turcja jest w NATO, a Syria nie jest w NATO. To ci ludzie też pewnie w latach 90. mówiliby, że wszystko w porządku, gdyby Niemcy napadły znowu na Polskę, gdy ta jeszcze nie była w NATO?

Na marginesie warto dodać, że Syria była przez pewien czas w historii pod butem Turcji, a Turcja już kilkadziesiąt lat temu przyłączyła sobie historycznie syryjską dzisiejszą prowincję Hatay (5000 km kw., wraz z Antiochią Syryjską).

Dajmy Turkom jasny głos, że w cywilizowanym świecie nie ma miejsca na takie zabawy i zerwijmy z nimi więzy, i nałóżmy sankcje. Ja sobie nie życzę być afiliowany z takimi bandytami. Zadajmy sobie pytanie czy chcemy, żeby NATO to był sojusz obronny, czy sojusz bandycki na wzór państw osi: ,,a Ty Turcja zaatakuj sobie dzisiaj Syrię, ty Polska zaatakuj sobie jutro Białoruś, a ty Norwegia zaatakuj sobie jutro Szwecję, a potem znowu ty Turcja zaatakuj Irak". No bądźmy poważni.
Wykop Skomentuj13
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka