3 obserwujących
1500 notek
321k odsłon
150 odsłon

Zakaz hodowli zwierząt futerkowych

Wykop Skomentuj21

W Sejmie procedowana ma być nowelizacja ustawy zakładająca zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Na marginesie dodam, że wszystkie zwierzęta futerkowe, to najbardziej pokrewne człowiekowi ssaki. Moja opinia?

Nie zamierzam potępiać dawnych pokoleń, gdy nie było zbyt wielu alternatyw. Ale teraz? O ile nie ma alternatywy na mięso, o tyle jest sporo alternatyw jeśli chodzi o futro: czy to sztuczne futro, czy futro powstające z włosów zwierząt takich jak np. alpaka, gdzie takich zwierząt nie trzeba obdzierać ze skóry, a te włosy potem im sobie odrastają. Potentaci futrzani grożą, że zwiększy się bezrobocie w Polsce. Samemu nie mam pozytywnego doświadczenia z nimi, bo 3 na 3 jakich spotkałem nie tylko nie przejmowało się szczególnie losem hodowanych zwierząt, ale także swoimi pracownikami, ale to tak przy okazji, bo też chyba nie ma co zbytnio oceniać po 3 przypadkach. W każdym razie, wracając do tego bezrobocia. O ile wzrosłoby? O chwilowe 0,1%? Agrawacja. Mamy od 3 lat historycznie rekordowo niskie bezrobocie w Polsce i wszystko wskazuje, że będzie takie przez co najmniej kolejne 4 lata. Jak nie teraz dokonać pivotu niektórych gałęzi gospodarki, to kiedy?

Fajnie, że Polska może być światowym liderem w różnych rzeczach. Ale naprawdę nie muszą to być takie rzeczy jak zabijanie zwierząt futerkowych, produkcja papierosów, czy bomb kasetowych. Pozdrawiam.

Wykop Skomentuj21
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości