3 obserwujących
1495 notek
319k odsłon
72 odsłony

Warren Buffett i Omaha, NE

Wykop Skomentuj

Co jakiś czas słyszę unilateralne teksty innych osób: Kris, jeśli chcesz odnosić większy sukces musisz przeprowadzić się do ... i tu padają różne miejscowości: Bruksela, Luxemburg, Zürich, Kopenhaga, Hamburg, Wrocław czy Warszawa.

Ostatnio gdzieś przeczytałem, że Warren Buffett mieszka większość życia w mieście Omaha w Nebrasce. Oczywiście nie bądźmy dziecinni i nikt nie twierdzi, że przebywa tam przez 99%, czy nawet 90% czasu. Niemniej jest to jego ośrodek interesów życiowych. Można? Można.

Nebraska ma 200 000 km2 i niecałe 2 miliony mieszkańców, znajduje się wewnątrz Stanów i uchodzi za prowincjonalny stan nie tylko w porównaniu z Zachodnim i Wschodnim Wybrzeżem, ale także w porównaniu z takimi stanami jak Texas, czy stany wzdłuż Wielkich Jezior (Illinois, Ohio, itp.). Samo miasto Omaha z populacją ponad 400 tys. mieszkańców plasuje się na około 40. miejscu miast USA, a biorąc pod uwagę USA i Kanadę pewnie około 50. miejsca.

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło i patrząc na mapę, to miejsce jego głównego rezydowania wcale nie jest takie predikamentne. Jeśli popatrzeć na mapę USA wraz z południem Kanady (ponad 90% Kanadyjczyków mieszka do 150 km od granicy z USA), to Nebraska znajduje się prawie idealnie w połowie tego obszaru - w połowie drogi między San Francisco na zachodzie i Nowym Jorkiem na wschodzie, oraz w połowie drogi między Winnipeg na północy i Houston na południu, w połowie drogi między Vancouver na północnym zachodzie i Orlando na południowym wschodzie, oraz w połowie drogi między San Diego na południowym zachodzie i Ottawa na północnym wschodzie.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale