3 obserwujących
1495 notek
319k odsłon
274 odsłony

ZAWRACANIE NA AUTOSTRADACH - ILE MOŻNA STAĆ W KORKU?

Wykop Skomentuj5


Na początku zaznaczę, że jestem bardzo dobrym kierowcą, 1 punkt karny i 100 zł mandatu przez ostatnie 3 lata, gdy przejechałem służbowo ok. 150 000 km i prywatnie ok. 70 000 km, z tego mniej więcej połowę po polskich drogach. Dużo osób wyraża niezadowolenie z powodu aut zawracających na drogach szybkiego ruchu. A ja zapytam z drugiej strony.

Gdzie są służby odpowiedzialne za upłynnienie ruchu? Ile trzeba stać w korku i na ile trzeba mieć przygotowane zapasy wody i żywności? Dobę? Dodatkowe bańki z paliwem - klimatyzacja zżera paliwo; a może zależnie od pory dnia i roku ludzie mają zamarznąć, lub zemdleć od upału? Rozumiem stać godzinę, czy nawet półtorej w korku, ale z każdą kolejną godziną ludzie mogą tracić cierpliwość i mają do tego prawo.

Ktoś podaje przykład Niemiec i Austrii, jak tam ładnie stoją ludzie w korkach. Tylko tam można się spodziewać, że maksymalnie po godzinie zaczyna się coś ruszać do przodu. Z kolei z Polski znam opowieści ludzi co czekali po 8-10 godzin bez ruszenia na metr kołami w dosłownie kilkudziesięciokilometrowych korkach (tutaj pierwszy przykład z brzegu z zeszłego roku: https://poznan.naszemiasto.pl/gigantyczny-korek-na-a2-samochody-stoja-na-odcinku-21/ar/c4-4657355 )

W przykładzie z filmu powyżej nie wyjeżdżasz nawet poza obręb aglomeracji, ba, nawet poza obręb miasta, a masz przygotować się jak na survival, może jeszcze namiot do tego i śpiwór? Czy nadejdzie kiedyś czas, że kierowcy w Polsce będą mogli normalnie spodziewać się reakcji służb i ROZPOCZĘCIE rozładowywania korka do 75 minut od jego skumulowania się do takiej postaci, że wszyscy kompletnie stoją?

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale