3 obserwujących
1499 notek
320k odsłon
60 odsłon

ETYKA BIZNESOWA MECENASA - 10 ZASAD

Wykop Skomentuj2

W szkole mnie nie uczyli na takie tematy. Z rodzicami też nie mam o tym co rozmawiać (pozdrawiam), bo tylko to, że jestem łatwo idący powoduje, że nie dostawałem hipertensji po rozmowie z nimi na takie tematy; ale nie będę ich winić - ludzie dorastający w komunie. Mógłbym porozmawiać z jednym prapradziadkiem, gdyby nie to, że dawno nie żyje. Dlatego sam sobie wyrobiłem dekalog etycznego biznesu.  

1. Nie robić biznesów, które jednoznacznie mogłyby się nie spodobać Bogu, Jezusowi.

2. Nie robić biznesów, które w sposób bezpośredni mogłyby komuś zaszkodzić, np. czyjemuś zdrowiu.

3. Płacić adekwatnie wszystkie podatki.

4. Nie rezygnować z rozwijania się na swoim dla żadnej szmuli - posłuchasz się jej, po pół roku się rozstaniecie, a ty obudzisz się z ręką w nocniku, czy też w tym wypadku w jakieś tam pracy na etacie.

5. Nie grozić, ani nie szantażować, uważać też, żeby przypadkowo komuś nie wydawało się, że szantażujesz, grozisz (bo np. ujrzy jakiś przedmiot).

6. Wolny dzień, bo przestój, nie oznacza, żeby robić sobie wolne. Np. nie masz żadnego klienta w środę? Potraktuj jakbyś i tak pracował w ten dzień - zajmij się papierami, znalezieniem nowych klientów, ułożeniem strategii na kolejny miesiąc, itd.

7. Ustanowić pewną minimalną kwotę dla siebie w przeliczeniu na godziny poniżej której nie będzie się podejmowało zlecenia (co z tego, że zlecenie za 10 000, jak musiałbyś partycypować w tym 500 godzin swojego czasu); oraz nie zatrudniać innych, jeśli miałoby się zatrudniać kogoś poniżej ustawowej płacy minimalnej.

8. Starać się nie brać kredytów.

9. Nie odbierać telefonów, wiadomości, ani nie dzwonić, pisać pomiędzy 21-7 w tygodniu i 20-10 w weekendy, oraz kompletnie unikać pracy, lub stwarzania sytuacji, że nadzór pracy nad innymi w godzinach 0-4; także ogólnie nie egzagerować w kontaktach np. mailowych - jak coś oznaczać mianem pilne, to faktycznie jeśli to jest pilne.

10. Ostatnie, ale nie najmniej ważne - z zakresu cech: posiadać integralność, komplementarne myślenie, oraz zawsze mieć świadomość dlaczego chce się rozwijać biznesowo.

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale