Blog
Prosto z bloga pp.mediologia.pl
Piotr Piętak
Piotr Piętak pisarz i publicysta
41 obserwujących 1583 notki 2698520 odsłon
Piotr Piętak, 20 lipca 2017 r.

Królestwo kłamstwa tryumfuje

2756 86 1 A A A

Kolektywnym celem PiS -u – absolutnym i nie podlegającym żadnej dyskusji -  jest wystawienie rachunku klasie politycznej III Rzeczpospolitej i tzw. uwłaszczonej nomenklaturze, która ograbiła Polaków, za krzywdy poniesione przez naród podczas transformacji ustrojowej, oraz ukaranie winnych katastrofy smoleńskiej. Transformacja ustrojowa to była zbrodnia, która musi być ukarana.  Katastrofa smoleńska to była zbrodnia, która także musi być ukarana. To jest imperatyw polityczny i moralny partii rządzącej dzisiaj Polską. Dlatego w chwili gdy piszę te słowa w Sejmie przywódcy PiS –u przypominają raz jeszcze w słowach, które przyprawiają o dreszcz grozy fundament ich ideologii politycznej. Prezes PiS – na oczach całej Polski, krzyczy do opozycji: „Nie wycierajcie sobie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego świętej pamięci brata. Jesteście kanaliami. Niszczyliście go i zamordowaliście.”.  Morderców trzeba ukarać, to jest nadrzędny i święty obowiązek Polaków. Nikt po tych słowach J. Kaczyńskiego nie wątpi, że PiS zrobi wszystko co możliwe by ten cel osiągnąć. Nieukaranie zbrodni jest zbrodnią większą od zbrodni popełnionej.


Władza jest narzędziem zemsty, którą nazywa się sprawiedliwością. Drugim kolektywnym celem PiS –u jest przywrócenie w naszym kraju „sprawiedliwości społecznej”. Premie B. Szydło wypowiadając – w emocjonalnym przemówieniu – tą formułkę wyjętą z ust ideologów obu XX wiecznych totalitaryzmów – nie ma  najmniejszej wątpliwości, że jest to cel święty, cel którego tylko wrogowie wolności mogą sabotować. Ponieważ w III Rzeczpospolitej aparat sprawiedliwości chronił złodziei i przestępców PiS musi ten aparat zniszczyć metodami gwałcącymi Konstytucję i prawo.
Premier Szydło wykrzyczała w Sejmie:  "Prawo i Sprawiedliwość jest konsekwentne w przeprowadzaniu reformy wymiaru sprawiedliwości. Przeprowadzimy tę reformę do końca, bo to należy się Polakom. Dzisiaj wymiar sprawiedliwości jest zdominowany i stoi po stronie korporacji sędziowskiej, adwokackiej i prawniczej. A wymiar sprawiedliwości ma stać po stronie obywateli. Sprawiedliwość społeczna jest celem, który nam przyświeca. Przywrócimy sprawiedliwy wymiar sprawiedliwości. Naprawiamy wasze błędy.”.

Nawet po doświadczeniach PRL premier Szydło nie wie, że wprowadzenie „sprawiedliwości społecznej” zlikwiduje sprawiedliwość. Przy czym nie możemy zapomnieć, że zarówno premier Szydło jak i prezes PiS, uważają wolność za wartość najwyższą. Więcej oni sądzą, że między wolnością i równością nie zachodzi żadna sprzeczność, że obie wartości można realizować w tym samym czasie. Jest to złudzenie typowe dla wszystkich  przedstawicieli „demokracji totalitarnej”, która pojawiła się w historii w czasie Rewolucji Francuskiej i odtąd rozwija się nieprzerwanie. Projekt PiS –u przebudowy ustroju III Rzeczpospolitej jest jedną z jej XXI wiecznych wcieleń. W Polsce uczestniczymy w walce między – rozróżnienie wprowadzone do politologii przez Jacob . L. Talmona [1] – zwolennikami „empirycznej demokracji liberalnej” dla których wolność charakteryzuje się spontanicznością życia społecznego i brakiem przymusu z zwolennikami „mesjanistycznej demokracji totalitarnej”, którzy uważają, że wolność może być urzeczywistniona tylko i wyłącznie jako rezultat dążenia do absolutnych i kolektywnych celów i że da się ją pogodzić z budową systemu politycznego, który zagwarantuje  obywatelowi maksimum sprawiedliwości społecznej i bezpieczeństwa socjalnego. W Polsce trwa walka dwóch koncepcji wolności – „liberalnej” i „totalitarnej”. 

Ideologia tej ostatniej oparta jest na dwóch filarach: cierpieniu narodu polskiego, które zlewa się z cierpieniem osobistym Wodza, oraz na kłamstwie historycznym. Kłamstwo jest fundamentem ideologii PiS –u. „Przekaż historyczny nie potrzebuje prawdy historycznej, prawda mu przeszkadza, chciałby ją pominąć” [2] – autorem tego zdania najcelniej charakteryzującego całą filozofię historii obozu prawicowego, który od dwóch lat rządzi Polską, jest J. Marek. Rymkiewicz. To on autor wiersza „Do Jarosław Kaczyńskiego” tworzy w swoich książkach nieprawdziwy i zdziecinniały obraz historii Polski, którą od 2016 roku zaczyna się upowszechniać w środkach masowego przekazu. Prawda historyczna –a także dyskusja o historii, która toczy się w każdym cywilizowanym kraju – jest największym wrogiem zarówno J. Kaczyńskiego jak i jego poetyckiego adiutanta J. Marka Rymkiewicza. Przekaz historyczny Rymkiewicza sprowadza się do dwóch prostych haseł; po pierwsze Polska w wieku XIX i XX cierpiała jak żaden inny kraj w Europie, kto podważa sens tego cierpienia ten jest narodowym zdrajcą; po drugie Polacy dzielą się na tych co walczyli o wolność i na tych, którzy zdradzali swoją ojczyznę, sprzedając ja zaborcom. Dzielą się na zdrajców i na bohaterów.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • No właśnie dlaczego i czy pan w takim razie może sam sobie na to pytanie odpowiedzieć?
  • Dobry uczeń lewicy laickiej. Brawo Lisicki!!!!
  • Dokładnie tak jest jak pan mówi, tylko pytanie jest bez sensu - PiS - iory takie jak pan...

Tematy w dziale Polityka