Blog
"Odi profanum vulgus et arceo"
M. z W-wy
M. z W-wy Warszawiak, reprezentant Ciemnogrodu
0 obserwujących 23 notki 6561 odsłon
M. z W-wy, 16 maja 2007 r.

'Postępy' faszyzmu

"Fakt" napisał, że od stycznia 2008 roku będziemy mieć nowe dowody osobiste. Jak podano w artykule, w dokumencie, a właściwie w czipie będą zapisane różne informacje o posiadaczu tegoż - między innymi adres, stan cywilny, posiadane dzieci oraz (i tu proszę o szczególną uwagę!) na co chorujemy i jakie leki bierzemy.

Wiem, że wiarygodność "Faktu" jest niewielka. Wiem, że pewnie i tak do tego w zapowiadanym terminie nie dojdzie, bo urzędnicy będą wykręcać się problemami technicznymi (a poza tym, drodzy Państwo, gdzie podział się przetarg na obsługę informatyczną projektu?!). Ale śledząc postępy postępu, można stwierdzić, iż jest to wizja realna, a wtedy Wielki Brat będzie mógł kontrolować KAŻDY nasz ruch.

Niedługo, tak jak opisał to Orwell, zmuszą nas do gimnastyki przed teleekranami, trochę ruchu przecież nikomu nie zaszkodzi. Usłyszymy wtedy słowa podobne do tych z "Roku 1984":

"6079 Smith W.! Tak, wy! Proszę schylić się niżej! Stać was na więcej, towarzyszu!"

Euro-faszyzm postępuje... czy kiedyś się zatrzyma?

Opublikowano: 16.05.2007 14:01.
Autor: M. z W-wy
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Jestem katolem i homofobem. I nie mam zamiaru się z tego leczyć. Podobnie jak ktoś, kto nie lubi pająków, nie musi leczyć się z arachnofobii." Wojciech Cejrowski, źródło - Onet.pl

"Sprawiedliwość polega na tym, że dobrze powinni mieć ludzie, którzy umieją pracować lub myśleć – natomiast ci, co są głupi i na dodatek lenie, mają mieć bardzo źle!" (Janusz Korwin-Mikke)

Jestem dumnym Polakiem

Warszawscy radni to największa bandytierka Każdy chciwie na publiczne pieniądze zerka Jak tak patrzę to cyniczni i złośliwi Głupi, pasożyty, insekter, nowotwór na organizmie żywym Radny kradnie zasada jest taka Synekura tego typu warta jest siusiaka Lub pipuni wszelkiej maści złodziei na stołkach Służba wasza temu miastu to kit na kółkach!" (El Dupa - "Prohibicja")

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • od zawsze? Napisał Pan: >Jeżeli więc są to ubezpieczenia, to aby móc z nich skorzystać...
  • ! Witam, napisałeś o "Fakcie" (tzn. o gazecie "Fakt"), ale warto dodać co zrobił...
  • Kwaśniewski - sługus Lubię czytać Twoje teksty, ponieważ widzę, że mamy podobne zdanie na...

Tematy w dziale