Blog
"Odi profanum vulgus et arceo"
M. z W-wy
M. z W-wy Warszawiak, reprezentant Ciemnogrodu
0 obserwujących 23 notki 6561 odsłon
M. z W-wy, 9 października 2007 r.

Przeciw?

Media, takie jak choćby "Gazeta Wyborcza" z radością donoszą swym czytelnikom o tym, iż jutro w krajach Unii Europejskiej będzie obchodzony Europejski Dzień przeciwko Karze Śmierci. Oczywiście, jak zwykle przy takich okazjach będą zbierane podpisy popierające moratorium na wykonywanie tej kary. "Gazeta" o tym wszystkim pisze z wielką dumą, że "my Polacy jesteśmy przeciwni wszelkiemu barbarzyństwu", podczas gdy nasz rząd jest żądny krwi.

No, ale ta sprawa nie jest taka prosta. Karę śmierci pokazuje się (*) jako coś okropnego - bo tak naprawdę jest, ale proszę P.T. Przeciwników KŚ o odpowiedź na jedno proste pytanie: czy Wy macie się czego bać? Przecież uczciwy człowiek nie zostanie skazany! Zwykły obywatel bardziej boi sie bandyty, który może w każdej chwili zaatakować, niż tego, że on sam zostanie skazany na karę śmierci. Poza tym, kara śmierci nie byłaby przecież orzekana przy drobnych przestępstwach, a jedynie przy okrutnych zbrodniach.

Jest jeszcze druga sprawa: chodzi mianowicie o religię. W podlinkowanym wyżej wywiadzie z p.Wojciechem Popielą, prezesem UPR pani redaktor mówi o tym, że "Polska jest katolickim krajem". Owszem, ale przecież politycy którzy najgłośniej krzyczą przeciwko karze śmierci są również za tym, aby rozdzielić państwo od kościoła (albo kościół od państwa, jak kto woli). A zresztą - jak można być za aborcją (zabójstwo niewinnej istoty, jaką jest dziecko w łonie matki) czy eutanazją (zabójstwo starszych lub chorych ludzi, często nie zdających sobie z tego sprawy), a sprzeciwiać się temu, aby bandyta, który zabił z zimną krwią poniósł zasłużoną karę?

Waldemar Łysiak napisał bardzo ciekawy felieton, w którym zamieścił fragment z jednej ze swoich powieści - "Dobrego". Wszystkim polecam przeczytanie całego felietonu, a szczególnie tego właśnie fragmentu, gdzie pisarz w bardzo logiczny sposób udowodnił, dlaczego kara śmierci powinna być stosowana.

I mam nadzieję, że będzie. Jak najprędzej...

(*) - tak tendencyjnego materiału jak ten wyemitowany przed rozmową z p.Popielą to ja dawno nie widziałem... no, ale ostatnio rzadko oglądam telewizję

Opublikowano: 09.10.2007 19:58.
Autor: M. z W-wy
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Jestem katolem i homofobem. I nie mam zamiaru się z tego leczyć. Podobnie jak ktoś, kto nie lubi pająków, nie musi leczyć się z arachnofobii." Wojciech Cejrowski, źródło - Onet.pl

"Sprawiedliwość polega na tym, że dobrze powinni mieć ludzie, którzy umieją pracować lub myśleć – natomiast ci, co są głupi i na dodatek lenie, mają mieć bardzo źle!" (Janusz Korwin-Mikke)

Jestem dumnym Polakiem

Warszawscy radni to największa bandytierka Każdy chciwie na publiczne pieniądze zerka Jak tak patrzę to cyniczni i złośliwi Głupi, pasożyty, insekter, nowotwór na organizmie żywym Radny kradnie zasada jest taka Synekura tego typu warta jest siusiaka Lub pipuni wszelkiej maści złodziei na stołkach Służba wasza temu miastu to kit na kółkach!" (El Dupa - "Prohibicja")

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • od zawsze? Napisał Pan: >Jeżeli więc są to ubezpieczenia, to aby móc z nich skorzystać...
  • ! Witam, napisałeś o "Fakcie" (tzn. o gazecie "Fakt"), ale warto dodać co zrobił...
  • Kwaśniewski - sługus Lubię czytać Twoje teksty, ponieważ widzę, że mamy podobne zdanie na...

Tematy w dziale