Merytokracja
Nec temere nec timide.
1 obserwujący
7 notek
9476 odsłon
1203 odsłony

Kto się boi kobiet?

Wykop Skomentuj52

W ubiegły piątek miałem akurat okazję obejrzeć konwencję programową Koalicji Obywatelskiej. Coś tam robiłem w domu przy włączonym TVN24. Nie będzie jednak o treści zaprezentowanych postulatów.

Rzeczywiście moją uwagę przykuła dominacja płci pięknej wśród prelegentów. Chwilę po konwencji wypowiadał się jakiś facet, niemal histerycznie – że jak to tak, same kobiety, jak ma być parytet to ma być parytet, a nie przewaga kobiet, płeć prelegentów powinna być reprezentacyjna wobec członków i wyborców KO.

Pomyślałem sobie, że w zasadzie, gdyby tradycyjnie zdecydowaną większość stanowili mężczyźni, to podobne słowa można by usłyszeć od feministki. I w odpowiedzi zapewne padłoby coś w stylu „o tym kogo wybiera się do pełnienia takich funkcji powinny decydować kompetencje, dlaczego wpychać tam kobiety tylko dlatego że są kobietami?” A dlaczego wpychać na konwencję mężczyzn, tylko dlatego że są mężczyznami? Widocznie to kobiety okazały się bardziej kompetentne.

Potem komentarzy na ten temat, na ogół utrzymanych w podobnym tonie lub złośliwych słyszałem i widziałem jeszcze wiele. I mam takie wrażenie, że wśród zakompleksionych prymitywków w tym kraju panuje nadal lęk przed silnymi kobietami, tak samo jak 500 lat temu panował lęk przed czarownicami. A jeśli ktoś się boi kobiet czy przybiera wrogą postawę wobec nich, to bardzo źle o nim świadczy jako o mężczyźnie.


Wykop Skomentuj52
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka