Merytokracja
Nec temere nec timide.
1 obserwujący
7 notek
11k odsłon
1111 odsłon

Krótka recenzja „Bożego Ciała” Komasy

Wykop Skomentuj9

Wiem, że jest dopiero co po wyborach, ale ja chwilę temu wyszedłem z seansu „Bożego Ciała” w kinie. 

Powiem tak: jeśli nie mogę się doczekać końca filmu, to albo jest to gniot albo chce mi się bardzo do WC. W tym przypadku po długo oczekiwanym zakończeniu nie poszedłem nawet do toalety. 

Podobno Majowie przepowiedzieli koniec świata jednak na 2020 r. Spekulował tak sam Stephen Hawking. Więc jeżeli ów gniot dostanie Oscara to nie zdziwiłbym się gdyby chwile później zapadła się pod nami ziemia.

(Dalej będą spoilery)

Film opowiada o dobrym, mądrym menelku z poprawczaka [swoją drogą on był w końcu „karany”, jak mówił jego idol-ksiądz więzienny czy stosowano wobec niego środki poprawcze na podstawie ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich?], który to menelek po wyjściu na wolność postanawia się podszyć pod księdza. Oczywiście kierowany szlachetnymi pobudkami i nie szkodząc absolutnie nikomu. Menelek zachowuje się grzecznie wobec poznanej dziewczyny, a to ona sama zaciąga go do łóżka [swoją drogą jedyny realistyczny motyw w filmie - wiadomo, że młodzi klerycy mają powodzenie u płci przeciwnej]. Jak byłoby, czy też było, w rzeczywistości - wszyscy rozsądni ludzie chyba wiedzą. W końcu jak to rzekł Korwin ku ucieszę tego typu prymitywków „zawsze się trochę gwałci”. 

Menelek przeżywa rozterki moralne, gdy zmuszony jest poświecić kolejny oddział zakładu produkcyjnego, aż do tego stopnia, że postanawia odmówić modlitwę na temat „chciwości ludzkiej”. Ma też problem z tym, że pracownicy w owym zakładzie zbyt długo pracują. Są to refleksje nader dziwne jak na złodzieja-recydywistę, który dla popisania się przed znajomymi zabija człowieka. Ale czymże są kradzieże i zabójstwo wobec normalnego biznesu? Wiadomo, że biznes jest nieporównywalnie bardziej niemoralny - wie to wszak każdy prymityw. 

Reasumując, jest mi bardzo przykro, że zmarnowałem 2 h życia na gniot tego pokroju. Tak szczerze.

Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura